Startuje trzecia edycja LIZARD KING Festival

W tym roku LIZARD KING Festival odbędzie się już po raz trzeci. Tym co wyróżnia tegoroczną edycję festiwalu jest szerszy zasięg – tym razem festiwalowe koncerty odbędą się we wszystkich czterech klubach muzycznych LIZARD KING.

Wakacyjny przegląd młodej sceny muzycznej, który odbywa się pod nazwą LIZARD KING Festival, to impreza propagująca pomysłowych i zdolnych muzyków. Głównym celem jego organizatorów jest popularyzacja i promocja twórczości młodych zespołów prezentujących szeroko pojmowaną muzykę rockową. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w czterech miastach, w których zlokalizowane są kluby muzyczne LIZARD KING, tj. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Toruniu.

Festiwalowe eliminacje odbywają się na podstawie oceny wartości artystycznej nadesłanych nagrań, które przyjmowane będą do dnia 7 sierpnia br. Następnie z nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie 40 półfinalistów. Wszystkie zakwalifikowane zespoły zaprezentują się przed wymagającą publicznością oraz Jury podczas granych na żywo koncertów, które odbędą się w następujących terminach:
– w Krakowie i Łodzi ? we wtorki: 9, 16, 23 i 30 sierpnia oraz 6 i 13 września
– w Poznaniu i Toruniu ? w środy: 10, 17, 24 i 31 sierpnia oraz 7 i 14 września

W każdym z tych miast zostanie wyłoniony jeden najlepszy zespół, który otrzyma zaproszenie do udziału w koncercie finałowym.

Wielki Finał LIZARD KING Festival 2011 odbędzie się dnia 30 września w klubie LIZARD KING w Krakowie. Podczas tego wyjątkowego koncertu z udziałem zaproszonej Gwiazdy, poznamy zwycięzcę festiwalu – Laureata Grand Prix, który odbierze główną nagrodę, czyli 10 tys. złotych. Trzej pozostali finaliści otrzymają propozycję zagrania płatnych koncertów w klubach LIZARD KING w sezonie koncertowym 2011-2012. Dodatkowo Jury rozdzieli pomiędzy finalistów i wyróżnione zespoły nagrody rzeczowe oraz sesje nagraniowe ufundowane przez partnerów imprezy.

Organizatorzy LKF 2011: R&C Union S.A. (Główny Organizator – operator klubów muzycznych LIZARD KING), Tony Clifton Art Agency – Piotr Aftka, Agencja Powsinoga.com – Michał T. Gajewski
Sponsorzy LKF 2011: Coca-Cola Zero (Sponsor Główny), Restauracje SIOUX (Sponsor)
Patroni medialni LKF 2011: Independent.pl, Klubowa.pl, Studentnews.pl, Klub.fm, Tuba.pl, Koncert.pl, Fabrykazespolow.pl, Radio.Nadaje.com, MediaFM.net, Band.pl oraz TVP Bydgoszcz
Więcej informacji na stronach: www.lizardkingfestival.com oraz www.lizardking.pl
Adres nadsyłania zgłoszeń: [email protected]

Główny Organizator LKF 2011:
R&C Union S.A., Stary Rynek 77, 61-772 Poznań, tel. 61/ 853 14 54, fax 61/ 853 15 50, www.rcunion.pl, [email protected]
Informacje i kontakt dla mediów:
e-mail: [email protected]
Kluby LIZARD KING to miejsca stworzone specjalnie dla miłośników kultowej muzyki, w których króluje rock, blues, jazz i folk. Muzyka grana na żywo jest główną atrakcją klubów. Na ?lizardowych? scenach występują zarówno uznane gwiazdy, jak i młodzi artyści, będący u progu swej kariery. Nazwa klubów nawiązuje do fragmentu utworu legendarnego wokalisty zespołu The Doors ? Jima Morrisona ?The celebration of the lizard? ? do słów ?I am the lizard king, I can do anything?.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=330166680

Authors
Tags , , , , , , , , , ,

Related posts

Top