Informacje

Wielka premiera w NuPlays ? najnowsze nagrania wszystkich symfonii Krzysztofa Pendereckiego pod batutą samego kompozytora!

Teaser

NuPlays oraz wytwórnia fonograficzna DUX mają ogromny zaszczyt poinformować o światowej premierze płyt z nowymi nagraniami wszystkich symfonii Krzysztofa Pendereckiego. Wykonawcą tych dzieł jest Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją samego Mistrza. Wydawnictwo polskiej firmy jest jedynym, które obejmuje komplet symfonii pod dyrekcją kompozytora

To niezwykle doniosły fakt w historii polskiej kultury, bezprecedensowy moment w dziejach polskiej fonografii oraz wyjątkowe wydarzenie w roku, w którym świat obchodzi uroczyście 80. urodziny twórcy ?Siedmiu Bram Jerozolimy?. Tylko w NuPlays nagrania dokonane przez DUX będą dostępne na płytach CD oraz w postaci plików cyfrowych.

Przedsięwzięcie DUX jest unikatowe w skali światowej i ma olbrzymi walor artystyczny ? żadnej innej firmie fonograficznej nie udało się zarejestrować wszystkich symfonii pod batutą samego kompozytora. Muzyka Krzysztofa Pendereckiego jest często wydawana na płytach przez największe i najbardziej prestiżowe marki, jednak to DUX jako pierwsza wytwórnia na świecie podjęła się i zrealizowała ten niezwykły projekt z udziałem najwybitniejszego żyjącego polskiego kompozytora. W jednym z wywiadów Maestro stwierdził, że publikowane właśnie nagrania to najlepsze wykonanie jego dzieł oraz wzorzec interpretacyjny symfonii, który chciałby zaprezentować innym odtwórcom jego partytur. Ten gigantyczny cykl wymagał olbrzymiego nakładu środków, wysiłku organizacyjnego oraz czasu ? był realizowany przez ostatnie 3 lata.

Dla firmy DUX edycja ta jest ukoronowaniem 20-letniej działalności na rynku fonograficznym. W jubileuszowym roku wytwórnia może poszczycić się katalogiem liczącym ponad 900 tytułów, 46 statuetkami Fryderyka oraz 109 międzynarodowymi wyróżnieniami przyznanymi przez najbardziej renomowane gremia w świecie muzyki poważnej i przemysłu fonograficznego. Mimo tak wielu dokonań, premierę najnowszej serii Krzysztofa Pendereckiego DUX uznaje za wydarzenie, którego nie można porównać z żadnym z dotychczas zrealizowanych przedsięwzięć.

Kolekcja symfonii pod batutą Krzysztofa Pendereckiego obejmuje łącznie 5 albumów. W NuPlays można je będzie kupić na płytach CD oraz w najwyższej jakości plikach cyfrowych MP3 320 kb/s. Dostępne będą pojedyncze płyty, jak też box ? i to zarówno w wariancie tradycyjnym, jak też cyfrowym. W ograniczonym nakładzie razem z albumami można będzie nabyć okolicznościowe koszulki.

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki oraz atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays działa także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniami z ulubionymi zespołami, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

< 237031" >
Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts