Informacje Quo Vadis

XX Festiwal Operowy w oprawie Bydgoskich Mebli

W dniach 27 kwietnia – 12 maja w Bydgoszczy odbył się już po raz dwudziesty międzynarodowy festiwal skupiający śpiewaków, muzyków, ale przede wszystkim miłośników sztuki operowej. Zgodnie z tradycją, partnerem wspierającym imprezę jest marka Bydgoskie Meble. Tegoroczna edycja była okazją do uczestniczenia w spektaklach przygotowanych przez Operę Krakowską, Teatr
Teaser

W dniach 27 kwietnia ? 12 maja w Bydgoszczy odbył się już po raz dwudziesty międzynarodowy festiwal skupiający śpiewaków, muzyków, ale przede wszystkim miłośników sztuki operowej. Zgodnie z tradycją, partnerem wspierającym imprezę jest marka Bydgoskie Meble.


Tegoroczna edycja była okazją do uczestniczenia w spektaklach przygotowanych przez Operę Krakowską, Teatr Muzyczny w Gdyni, Operę Bydgoską, ale i gości specjalnych z Kuby, Białorusi, Łotwy i Hiszpanii. Program uzupełniły występy studentów akademii muzycznych z Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania oraz Warszawy. Towarzyszyły im projekcje, wystawy, a także Forum Krytyki Operowej, podczas którego można było wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach i dyskusjach.


Udział Bydgoskich Mebli w imprezie w roli sponsora nie jest przypadkiem. Tradycja rzemiosła, jak i umiłowanie piękna przyświecają od samego początku ponad 100-letniej historii polskiego lidera w produkcji mebli skrzyniowych.


Chętnie angażujemy się we współpracę przy organizacji prestiżowych wydarzeń. To również nobilituje nas, jako mecenasów sztuki. ? wyjaśnia Paweł Pawełkiewicz, brand manager marki ? Współpracujemy z Bydgoskim Festiwalem Operowym od samego początku, co pozwala, dzięki dodatkowym środkom, uświetniać program imprezy z edycji na edycję. Tym samym przyczyniamy się do promowania również dziedzictwa kulturowego regionu oraz województwa na arenie międzynarodowej, bowiem Bydgoski Festiwal Operowy do niej aspiruje.

< 241688" >
Źródło IMS GROUP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy