Informacje

Barwne uniesienie nad Toruniem

Widowiskowe akrobacje nad głowami widzów, gigantyczne pneumatyczne rzeźby wypełnione helem i niewiarygodny koncert muzyków grających wbrew prawu grawitacji na pionowej scenie — Toruń już wkrótce ulegnie barwnemu uniesieniu rozgrywanemu na pograniczu teatru, muzyki i fascynujących efektów świetlnych. Niezwykły francuski spektakl „Envolée Chromatique” zostanie zaprezentowany 11 maja o

Teaser

Widowiskowe akrobacje nad głowami widzów, gigantyczne pneumatyczne rzeźby wypełnione helem i niewiarygodny koncert muzyków grających wbrew prawu grawitacji na pionowej scenie ? Toruń już wkrótce ulegnie barwnemu uniesieniu rozgrywanemu na pograniczu teatru, muzyki i fascynujących efektów świetlnych. Niezwykły francuski spektakl ?Envolée Chromatique? zostanie zaprezentowany 11 maja o godzinie 21.30 na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

Widowisko stworzone przez francuskich twórców zostało entuzjastycznie przyjęte podczas Festiwalu Sztuki Ulicznej w Angers i największego europejskiego festiwalu światła w Lyonie. Polska publiczność zobaczy spektakl po raz pierwszy.

Podczas przedstawienia artyści wykorzystują dźwięk, grę światła i olbrzymie ruchome konstrukcje ? wyjaśnia Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Muzycy i aktorzy unoszą się nad publicznością na powietrznych obiektach na wysokości dochodzącej do 50 metrów oraz poruszają się na 4,5-metrowych szczudłach. Dzięki temu przedstawienie widoczne jest z każdego miejsca, a jego rozmach potęgują sztuczne ognie.

Spektakl zgodnie z wizją artystów odbędzie się na Bulwarze Filadelfijskim, jego tłem będzie panorama Starego Miasta i Wisły. W przedstawieniu zostanie wykorzystana muzyka na żywo łącząca różne style ze współczesnymi brzmieniami.

Muzyka towarzysząca spektaklowi jest wyjątkowa ? dodaje Agnieszka Marecka.Tworzy ją znany akordeonista Arnaud Méthivier. Dźwięki jego akordeonu wypełniają przestrzeń spektaklu.

Przedstawienie, realizowane od 2008 roku, tworzą Arnaud Méthivier (Nano) oraz grupy teatralne Cie des Quidams i Cie Aérosculpture. Dotychczas spektakl obejrzało 150 000 widzów na całym świecie.

Po widowisku ?Envolée Chromatique? odbędzie się niezwykły koncert muzyków pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika, którzy grają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie.

Zabezpieczeni alpinistycznymi linami muzycy wykonają arcyniebezpieczny ?Koncert na Ścianie?. Jest to przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych ? zapowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ryszard Bazarnik, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, specjalizuje się w tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych, m.in. takich jak ?Koncert na Ścianie?, podczas którego wykonywane są cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków. Dorobek ?Koncertu? to ponad 200 występów w Polsce, Niemczech i Rumunii. Dotychczas jego scenerię stanowiło wiele cennych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

A to już wiesz?  Zwycięzcy European Border Breakers Awards (EBBA) w kategorii muzyka pop, rock i dance ogłoszeni

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Wstęp wolny.

< 240455" >

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy