Informacje

IX Konkurs Historyczny z cyklu ?Historia i Życie?

Po raz dziewiąty Fundacja Wiedza i Praktyka wyłoniła zwycięzców ogólnopolskiego konkursu historycznego z cyklu „Historia i Życie”. Przyznano osiem nagród indywidualnych i jedną zbiorową, a ponadto - dwa indywidualne wyróżnienia. Ze względu na przypadającą w 2014 roku symboliczną setną rocznicę powstania nowoczesnej Europy, tegoroczny temat konkursu

Po raz dziewiąty Fundacja Wiedza i Praktyka wyłoniła zwycięzców ogólnopolskiego konkursu historycznego z cyklu ?Historia i Życie?. Przyznano osiem nagród indywidualnych i jedną zbiorową, a ponadto – dwa indywidualne wyróżnienia.

Ze względu na przypadającą w 2014 roku symboliczną setną rocznicę powstania nowoczesnej Europy, tegoroczny temat konkursu brzmiał: ?Patriotyzm w burzliwym stuleciu (1914-2014)?. ?Konkurs ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że historia jest wokół nich. To jest ich rodzina, to są ich dziadkowie, to jest miejsce, w którym mieszkają. Chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy otoczeni historią? – mówi serwisowi infoWire.pl Witold Olejnik z Fundacji Wiedza i Praktyka.

Konkurs nieprzerwanie cieszy się popularnością wśród uczniów szkół średnich. Potwierdza to fakt, że do IX edycji zgłoszono 158 pisemnych prac z 53 szkół licealnych z całej Polski. W tym roku nagrody rzeczowe zostały zastąpione pieniężnymi. Najwyższe wyróżnienie wyniosło 1200 złotych.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Debiut Politechniki Gdańskiej podczas Nocy Muzeów

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy