Informacje

“The Golden Drops” najlepszą pełnometrażową animacją na festiwalu w Indiach!

„The Golden Drops” ATM Grupy i Virtual Magic zdobyły nagrodę główną Jury w kategorii pełnometrażowy film animowany na prestiżowym festiwalu filmowym 5th Dada Saheb Phalke Film Festival w Indiach. Produkcja zakwalifikowała się także do oficjalnej selekcji New Media Film Festival w Los Angeles! Dada Saheb Phalke Film Festival to jeden z najważniejszych indyjskich festiwali filmowych, na

?The Golden Drops? ATM Grupy i Virtual Magic zdobyły nagrodę główną Jury w kategorii pełnometrażowy film animowany na prestiżowym festiwalu filmowym 5th Dada Saheb Phalke Film Festival w Indiach. Produkcja zakwalifikowała się także do oficjalnej selekcji New Media Film Festival w Los Angeles!

Dada Saheb Phalke Film Festival to jeden z najważniejszych indyjskich festiwali filmowych, na których prezentowane są różne gatunki. Polska animacja w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczkowskiego była jedynym filmem reprezentujących nasz kraj w konkursie.

"The Golden Drops" (?Złote Krople?) to historia 7-letniego Adasia i 15-letniej Anety, zwyczajnego i niczym nie różniącego się od innych rówieśników rodzeństwa. Tocząc między sobą na co dzień ?zacięte" boje, jednoczą siły wobec wspólnego wroga ? nieoczekiwanej choroby mamy. Na czas jej pobytu w szpitalu wyjeżdżają do babci na wieś. Tam dowiadują się o starej kobiecie mieszkającej na bagnach, którą miejscowi nazywają "Czarownicą". To ona za pomocą magii, przenosi dzieci do tajemniczej średniowiecznej krainy, w której muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, spełniające trzy życzenia, w tym najważniejsze - zdrowie dla chorej mamy. Jednak, aby je zdobyć rodzeństwo musi spełnić kilka warunków - jednym z nich jest to, że nie mogą nikomu zrobić nawet najmniejszej krzywdy. Po drodze czeka ich mnóstwo fantastycznych, ale i niebezpiecznych przygód.

Producentem filmu jest ATM Grupa S.A. a za realizację odpowiada wrocławskie studio Virtual Magic. Prace nad filmem trwały blisko 14 lat. Ponad 10 lat kompletowano środki i pracowano na scenariuszem a kolejne 4 lata trwała produkcja filmu.

Zwiastun można zobaczyć na stronie filmu: www.zlotekrople.pl a powstały specjalnie do filmu utwór "Możesz Wszystko" autorstwa Tabb & Sound'N'Grace można już usłyszeć w wielu stacjach radiowych. Obecnie realizowane są zdjęcia do teledysku promującego film.

Jeszcze w tym roku, jesienią planowana jest premiera kinowa.

Więcej informacji na www.facebook.com/ZloteKrople

 

 

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło ATM GRUPA S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy