Książka LIFESTYLE

Literacka podróż przez siedem dekad z jubileuszową kolekcją książek Empiku

Wszystkie książki dostępne są w specjalnej cenie 24,99

Data publikacji: 2018-11-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Literacka podróż przez siedem dekad z jubileuszową kolekcją książek Empiku
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Wszystkie książki dostępne są w specjalnej cenie 24,99 zł.

Literacka podróż przez siedem dekad z jubileuszową kolekcją książek Empiku LIFESTYLE, Książka - Wszystkie książki dostępne są w specjalnej cenie 24,99 zł.

„Malowany ptak”, „Widnokrąg”, „Forrest Gump” – książki, które zapisały się w historii polskiej i światowej literatury, wysoko cenione przez krytyków i publiczność, od lat uznawane za XX-wieczny kanon. To tylko 3 z ponad 70 tytułów wchodzących w skład niezwykłej literackiej kolekcji, przygotowanej z okazji 70-lecia Empiku. 

Niekwestionowane klasyki literatury pięknej, książki dla dorosłych oraz dzieci najchętniej czytane i kupowane na przestrzeni lat, a także wydawnicze nowości. Jubileuszowa kolekcja Empiku jest odzwierciedleniem czytelniczych trendów. Pokazuje czym żyli miłośnicy książek w ostatnich dekadach, o jakich tytułach dyskutowali i czym się zachwycali. To także galeria niezwykłych nazwisk widniejących na okładkach i nietuzinkowych postaci wypełniających karty ulubionych powieści.

 

Siedem dekad z bestsellerami

Niekwestionowany klasyk reportażu, czyli „Z zimną krwią” Trumana Capote z 1966 roku to historia wstrząsająca, poruszająca i napisana tak sugestywnym językiem, że z wypiekami na twarzach sięgają po nią kolejne pokolenia czytelników. Podobnie rzecz ma się ze wspaniałym „Lotem nad kukułczym gniazdem” Kena Keseya, powieści o zniewoleniu i tęsknocie za wolnością, której nieśmiertelność zapewniła fenomenalna ekranizacja autorstwa Milosa Formana z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Kunderowska „Nieznośna lekkość bytu” sąsiaduje w empikowej kolekcji z „Paragrafem 22” Josepha Hellera oraz wstrząsającą i również zekranizowaną „Listą Schindlera” Thomasa Keneally’ego z 1982 roku. W jubileuszowej kolekcji nie zabrakło powieści opublikowanych w ostatniej dekadzie XX wieku oraz wydawniczych nowinek. Pośród nich pasjonaci literatury znajdą choćby takie perełki jak nominowane do nagrody Bookera „Małe życie” Hanyi Yanagihary czy fantastyczne opowieści z gatunku young adult: „Igrzyska śmierci” i „Kosogłos” Suzanne Collins.

W kolekcji dostępnej w salonach Empiku w całej Polsce rodzima reprezentacja autorów jest wyjątkowo silna. Poczynając od absolutnych klasyków, jak „Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego i „Weiser Dawidek” Pawła Huelle, przez książkę Jerzego Kosińskiego i „Good Night, Dżerzi” Janusza Głowackiego, aż po reportażową sensację Mariusza Szczygła „Gotland”, fenomenalną powieść Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” i bestsellerową trylogię kryminalną Zygmunta Miłoszewskiego.

Dziecięce klasyki

W empikowej kolekcji tytuły rozpoznawalne pod każdą długością i szerokością geograficzną, jak „Przygody Alicji w Krainie Czarów”, „Tajemniczy ogród” czy „Baśnie Andersena”, sąsiadują z tymi, które złotymi zgłoskami zapisały się w rodzimym kanonie literatury dziecięcej. Piotruś Pan z fantastycznej opowieści Jamesa Matthew Barriego pojawia się obok czarodzieja Ambrożego Kleksa z książki Jana Brzechwy, a Król Maciuś Pierwszy ze wspaniałej powieści Janusza Korczaka obok ponurego skąpca Ebenezera Scrooge’a z „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa. Reksio stoi na półce wśród dziecięcych klasyków tuż obok „Doktora Dollitle i jego zwierząt”, a zawadiacka „Ania z Zielonego Wzgórza” przy rozpalających wyobraźnię młodych czytelników „Przygodach Tomka Sawyera”. Pięknie wydane i często wspaniale ilustrowane książeczki, na których wychowało się kilka pokoleń czytelników, dają przyjemność ze wspólnego czytania zarówno dziadkom, rodzicom, jak i dzieciom, które dzięki pozycjom z empikowej kolekcji rozwijają swoje czytelnicze pasje.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Literacka podróż przez siedem dekad z jubileuszową kolekcją książek Empiku LIFESTYLE, Książka - Wszystkie książki dostępne są w specjalnej cenie 24,99 zł.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy