Informacje

Janusz Józefowicz uhonorowany Srebrnym Medalem Gloria Artis za wkład w rozwój kultury w Polsce

Dzisiaj o godzinie 12:00 Janusz Józefowicz, Dyrektor Artystyczny Teatru Studio Buffo, odbierze z rąk Ministra Bogdana Zdrojewskiego Srebrny Medal Gloria Artis za wkład w rozwój kultury w Polsce. Janusz Józefowicz jest twórcą kilkudziesięciu spektakli musicalowych, operowych i teatralnych. Jest reżyserem, choreografem, scenarzystą i aktorem. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Dzisiaj o godzinie 12:00 Janusz Józefowicz, Dyrektor Artystyczny Teatru Studio Buffo, odbierze z rąk Ministra Bogdana Zdrojewskiego Srebrny Medal Gloria Artis za wkład w rozwój kultury w Polsce. Janusz Józefowicz jest twórcą kilkudziesięciu spektakli musicalowych, operowych i teatralnych. Jest reżyserem, choreografem, scenarzystą i aktorem.

Medal ?Zasłużony Kulturze Gloria Artis? wręczany jest za szczególny wkład w rozwój kultury polskiej i jest najwyższym odznaczeniem nadawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warto podkreślić, że osoby uhonorowane dzisiaj medalami, zostały wytypowane z inicjatywy samego Ministra Bogdana Zdrojewskiego.

W 1992 Janusz Józefowicz wraz z Januszem Stokłosą założył pierwszy w Polsce prywatny teatr ?Studio Buffo?. Nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania. Józefowicz to wizjoner, nowator, którego w pracy twórczej cechuje bezkompromisowość i odwaga. Dowiódł tego realizując m.in. pierwszy polski musical ?Metro? (od 23 lat nieustannie na scenie), czy ?Politę?, gdzie po raz pierwszy na świecie zastosował technikę 3D w przestrzeni teatralnej.

Józefowicz wykreował oraz pozwolił rozwinąć skrzydła wielu znanym dzisiaj gwiazdom estrady i teatru. Był mistrzem dla swoich uczniów, którym przekazywał swój warsztat jako pedagog w warszawskiej Akademii Teatralnej czy berlińskiej Kunst-Forum. Pracował również w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Izraelu, Niemczech czy Rosji odnosząc sukcesy i zdobywając uznanie. Jest laureatem Złotej Maski, najważniejszej nagrody teatralnej w Rosji dla najlepszego reżysera oraz nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego za wybitną osobowość artystyczną. Współpracował z artystami światowego formatu m.in. z Rogerem Watresem inscenizując jego operę Ca Ira.

Źródło inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy