Książka LIFESTYLE

Agnieszka Gola o Januszu Kuligu | EMPIK ARKADIA

Data publikacji: 2019-04-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Agnieszka Gola o Januszu Kuligu | EMPIK ARKADIA
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Agnieszka Gola o nowej książce o Januszu Kuligu.

Agnieszka Gola o Januszu Kuligu | EMPIK ARKADIA LIFESTYLE, Książka - Agnieszka Gola o nowej książce o Januszu Kuligu.

Jaki prywatnie był Janusz Kulig? Dlaczego miał ukruszony przedni ząb? Jakie miał sposoby na swoich rywali? Skąd wzięła się ksywka Rysopis? Agnieszka Gola postanowiła odpowiedzieć na te pytania i sportretowała mistrza kierownicy w książce „Niedokończona historia. Janusz Kulig” (Burda Książki). 10 kwietnia w salonie Empik Arkadia odbędzie się spotkanie wokół tej biografii, podczas którego autorka przybliży kulisy największych rajdów samochodowych.

 

Wspomnienia o tragicznie zmarłym w 2004 roku Januszu Kuligu zostały zebrane dzięki rozmowom Agnieszki Goli z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi oraz członkami teamu sportowego, innymi rajdowcami i pilotami. Wśród przyjaciół Janusza Kuliga znalazły się takie wybitne postacie świata sportu jak Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko oraz jeden z największych rywali rajdowca – Krzysztof Hołowczyc. Dzięki ich wypowiedziom czytelnik poznaje Kuliga nie tylko jako wybitnego sportowca, ale dowiaduje się też, jakim człowiekiem był prywatnie.

 

Gościem specjalnym spotkania w warszawskim Empiku będzie Leszek Kuzaj – czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej rajdów samochodowych, który wraz z autorką książki, przybliży postać bohatera biografii. Spotkanie zapowiada się jako obowiązkowy punkt dla wszystkich pasjonatów motoryzacji.

 

Janusz Kulig – trzykrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, wicemistrz Europy. Zginął tragicznie w 2004 roku w wypadku komunikacyjnym na przejeździe kolejowym. Od 2007 roku odbywa się Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

 

10 kwietnia, godz. 18:00

Empik Arkadia

Warszawa, al. Jana Pawła II 82

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Agnieszka Gola o Januszu Kuligu | EMPIK ARKADIA LIFESTYLE, Książka - Agnieszka Gola o nowej książce o Januszu Kuligu.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE