Książka LIFESTYLE

Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku

Data publikacji: 2019-03-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o 18.00.

Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku LIFESTYLE, Książka - Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o 18.00.

Czytelnia w warszawskim Empiku Junior ponownie zgromadzi miłośników dyskutowania o książkach. Tym razem w Klubie Książkowym wszyscy, którzy lubią rozmawiać o tym, co przeczytali będą mogli podzielić się spostrzeżeniami o „Przygodach Tomka Wilmowskiego. Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Spotkanie, któremu będzie przewodniczył Wojtek Szot – współzałożyciel Kurzojadów, odbędzie się 25 marca i jest otwarte dla wszystkich chętnych.

 

Kurzojady, czyli Olga Wróbel i Wojtek Szot, od 6 lat dzielą się analizami, recenzjami i refleksjami na temat książek. Ich portal (kurzojady.pl) codziennie odwiedza kilka tysięcy miłośników literatury. W mediach społecznościowych utrzymują regularny kontakt z obserwatorami, chętnie dzielą się zdjęciami zza kulis swojej pracy oraz udostępniają cytaty skłaniające do refleksji. Te działania sprawiają, że wokół książkowego duetu skupia się coraz więcej osób chcących rozmawiać o literaturze. To właśnie z myślą o nich – miłośnikach książek – powstał Klub, czyli przestrzeń, w której mogą się regularnie spotykać, rozmawiać i wymieniać spostrzeżenia. A wszystko to odbywa się w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze. Kurzojadom nie brakuje poczucia humoru, które z powodzeniem przenoszą na innych.

 

W poniedziałkowy wieczór pasjonaci literatury zebrani w Czytelni wezmą na warsztat „Przygody Tomka Wilmowskiego. Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Książka wydana w 1957 roku jest pierwszą z dziewięciu powieści tego cyklu. Tytułowy bohater, uczeń warszawskiego gimnazjum i syn rewolucjonisty, zostaje wysłany do przebywającego na emigracji ojca. Tak zaczynają się jego podróże oraz przygody – fascynujące, choć często też niebezpieczne. Warto dodać, że akcja powieści przenosi czytelników w czasie o ponad 100 lat, bowiem rozgrywa się w 1902 roku.

 

Pierwsze spotkanie pokazało, że taka formuła jest potrzebna. W miłej, kameralnej atmosferze uczestnicy ponad godzinę dyskutowali o „Syrenie i Pani Hancock”, metaforycznej opowieści o pogoni za marzeniami, która okazuje się zgubna. Comiesięczne klubowe dyskusje będą prowadzone wokół powieści i bohaterów literackich. Organizatorzy zapewniają jednak, że nie skupią się wyłącznie na wydawniczych nowościach lub bestsellerach – pojawią się również starsze oraz mniej znane szerszemu gronu tytuły. Jednocześnie zachęcają do przeczytania omawianej książki przed spotkaniem. Nie jest to obowiązkiem, lecz może ułatwić zgromadzonym późniejszą wymianę zdań.

 

Czytelnia to wyjątkowe miejsce wyróżniające się retro stylem w nowoczesnej przestrzeni salonu Empik Junior, w którym będą się odbywały spotkania i warsztaty wokół różnych pasji i zainteresowań.

Więcej informacji o Czytelni.

 

Klub Książkowy #2.

Tomek w krainie kangurów.

25 marca, godz. 18:00

empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Drugie spotkanie Kubu Książkowego w Czytelni Empiku LIFESTYLE, Książka - Kolejne spotkanie Klubu Książkowego w Czytelni w Empiku Junior 25 marca o 18.00.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #film   #LIFESTYLE