Książka LIFESTYLE

Już jest ! Biografia Króla Disco Polo Zenona Martyniuka

Data publikacji: 2017-09-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Już jest ! Biografia Króla Disco Polo Zenona Martyniuka
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Przebój „Przez Twe Oczy Zielone” odtworzono w sieci ponad 105 milionów razy – taki wynik w historii muzyki polskiej osiągnęły tylko dwa utwory.

Już jest ! Biografia Króla Disco Polo Zenona Martyniuka LIFESTYLE, Książka - Przebój „Przez Twe Oczy Zielone” odtworzono w sieci ponad 105 milionów razy - taki wynik w historii muzyki polskiej osiągnęły tylko dwa utwory.

Przebój „Przez Twe Oczy Zielone” odtworzono w sieci ponad 105 milionów razy – taki wynik w historii muzyki polskiej osiągnęły tylko dwa utwory. Zenon Martyniuk, lider zespołu Akcent, w długo wyczekiwanej przez fanów biografii „Życie to są chwile” autorstwa Martyny Rokity, opowiada o rodzinie, miłości i pasji, dzięki której zaistniał w showbiznesie. Zabawna, chwilami nostalgiczna opowieść o zwykłym chłopaku z Podlasia, który nie poddał się przeciwnościom losu i postanowił realizować swoje pragnienia na przekór wszystkiemu.

Jest najlepszym dowodem na to, że nigdy nie należy rezygnować z marzeń. Uwielbiany przez jednych, krytykowany przez innych. Można go kochać lub nie, ale jednego nie można mu odebrać – ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami. Zenon Martyniuk – człowiek, który za życia stał się dla wielu legendą.

Urodził się w małej wsi na Podlasiu. Początki wcale nie były kolorowe. Kiedy przyszedł na świat (poród odebrała babcia), był tak mały i wątły, że bliscy spodziewali się najgorszego: „Dziadek jak mnie zobaczył, powiedział: „On chyba nie przeżyje… Pierwszy raz w życiu słyszę taki straszny krzyk. Jak nie umrze, to będzie z niego jakiś piosenkarz albo śpiewak” – wspomina z uśmiechem Zenon Martyniuk.”

Zawsze pogodny, uśmiechnięty i skromny, ale jednocześnie niesamowicie uparty – tak mówią o nim najbliżsi. Miłością do muzyki, która towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa, zaraził go ukochany dziadek Mikołaj. To od niego dostał w prezencie swoją pierwszą gitarę – używaną, zniszczoną i bez kilku strun. Być może to właśnie ona była zaczątkiem wielkiej kariery pomimo, że… nie umie czytać nut: „Prawda jest taka, że do dziś nie znam się na nutach. Na gitarze od zawsze gram ze słuchu, a melodię, którą mam w głowie, ktoś inny musi przenieść mi na pięciolinię." – w książce zdradza Zenek.

„Życie to są chwile” to licząca ponad 200 stron biograficzna opowieść o życiu Zenona Martyniuka – jego dzieciństwie, dorastaniu, trudnych początkach w branży muzycznej, miłości, rodzinie i sukcesie. W książce, oprócz wielu ciekawostek z życia gwiazdora disco polo, znajdziemy niepublikowane dotychczas nigdzie zdjęcia z prywatnego archiwum muzyka.

O autorach:

Zenon Martyniuk – wokalista i lider zespołu Akcent, okrzyknięty Królem Disco Polo. W wolnych chwilach pisze wiersze. Czołowy przedstawiciel nurtu discopolowo-cygańskiego; potrafi śpiewać w języku romskim, a także mieszanką języka polskiego, romskiego i arabskiego. Ma żonę Danutę i syna Daniela – wraz z rodziną mieszka obecne w Białymstoku.

 

Martyna Rokita –  dziennikarka, poetka, pisarka. Od wielu lat związana z branżą disco-polo. Współpracuje z Polską Agencją Fotograficzną Studio 69 oraz prasą ogólnopolską. Laureatka konkursów literackich i prozatorskich.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Już jest ! Biografia Króla Disco Polo Zenona Martyniuka LIFESTYLE, Książka - Przebój „Przez Twe Oczy Zielone” odtworzono w sieci ponad 105 milionów razy - taki wynik w historii muzyki polskiej osiągnęły tylko dwa utwory.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #film   #LIFESTYLE