Książka LIFESTYLE

Lauren Groff gościem festiwalu Apostrof w Krakowie

Lauren Groff zawita na spotkanie festiwalu

Data publikacji: 2019-05-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Lauren Groff gościem festiwalu Apostrof w Krakowie
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Lauren Groff zawita na spotkanie festiwalu Apostrof.

Lauren Groff gościem festiwalu Apostrof w Krakowie LIFESTYLE, Książka - Lauren Groff zawita na spotkanie festiwalu Apostrof.

Lauren Groff pochodzi ze stanu Nowy Jork. Jest autorką trzech powieści i dwóch zbiorów opowiadań. Jej debiutancka powieść, „Monsters of Templeton”, wydana w 2008 roku, została nominowana do Orange Prize i uznana za jedną z najlepszych książek roku w USA., a trzecia, „Fatum i furia” z 2015 roku, zapewniła pisarce nominacje do prestiżowych nagród National Book Award i 2015 National Book Critics Circle Award for Fiction. Opowiadania Groff były publikowane między innymi w pismach „New Yorker” i „The Atlantic”, a pisarka w 2017 roku znalazła się na liście najlepszych współczesnych pisarzy amerykańskich wybieranych co roku przez literackie pismo „Granta”. Nominowana do National Book Award w 2018 roku.

Tegoroczna edycja Festiwalu Apostrof jest okazją do pierwszej wizyty – nie tylko w Krakowie ale i w Polsce – amerykańskiej pisarki Lauren Groff. W gronie wielbicieli jej talentu jest m.in. były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama. Umieścił on powieść „Fatum i furia” oraz zbiór opowiadań „Floryda” (tłum. Dobromiła Jankowska, Wydawnictwo Pauza), który będzie miał swoją polską premierę przed festiwalem, na listach swoich ulubionych książek w 2015 i 2018 roku. 

Lokalizacja:

23 maja, godz. 18:00

Metaforma Cafe

ul. Powiśle 11, Kraków

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Lauren Groff gościem festiwalu Apostrof w Krakowie LIFESTYLE, Książka - Lauren Groff zawita na spotkanie festiwalu Apostrof.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy