Książka LIFESTYLE

"Tybet. W drodze do Kumbum"

„TYBET. W drodze do Kumbum” to relacja Elżbiety Sęczykowskiej z jej kilku podróży, które odbyła do mistycznej Krainy

Data publikacji: 2015-05-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: "Tybet. W drodze do Kumbum"
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

„TYBET. W drodze do Kumbum” to relacja Elżbiety Sęczykowskiej z jej kilku podróży, które odbyła do mistycznej Krainy Śniegu.

"Tybet. W drodze do Kumbum" LIFESTYLE, Książka - „TYBET. W drodze do Kumbum” to relacja Elżbiety Sęczykowskiej z jej kilku podróży, które odbyła do mistycznej Krainy Śniegu.

Tajemnicza kraina śniegu, dach świata, miejsce trudno dostępne, w którym sztuka, religia i przyroda są nierozerwalnie powiązane. Nie znajdziemy go na mapie państw świata, a jednak budzi nieustające zainteresowanie i fascynację. Sekrety Tybetu, niedostępnego dla zwykłego turysty, przed ciekawymi świata odkrywa Elżbieta Sęczykowska w swojej książce „TYBET. W drodze do Kumbum”, która ukazała się nakładem wydawnictwa National Geographic.
„TYBET. W drodze do Kumbum” to relacja Elżbiety Sęczykowskiej z jej kilku podróży, które odbyła do mistycznej Krainy Śniegu. Autorka miała szansę uczestniczyć w ceremoniach wówczas zastrzeżonych tylko dla mnichów lamajskich, odkryła tajemnicę maślanego ołtarza i dokonała „oczyszczenia z grzechów” podczas obchodów Święta Wielkiej Modlitwy w klasztorze Kumbum.

W swojej książce „TYBET. W drodze do Kumbum” autorka zabiera nas do innego świata, tysiące metrów nad poziomem morza, gdzie każdy dzień to zmaganie się z niskimi temperaturami, smagającym wiatrem, śniegiem. Podróżnicy toczą walkę z własnymi słabościami i ograniczeniami determinowani niepohamowaną ciekawością świata i pędem w stronę nieznanego. Ale „TYBET. W drodze do Kumbum” to nie tylko opis ekscytujących podróży, ale też niepublikowane wcześniej przejmujące fotografie autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej ukazujące mistyczne piękno tego niedostępnego dla wielu z nas miejsca.
„Myśląc dziś o Tybecie, wciąż mam przed oczami drogę do Kumbum, widzę piękny klasztor, nomadów w swych namiotach, pielgrzymów zmierzających do świętych miejsc… Czuję siłę zawartą w przesłaniu świętej mantry przywołującej moce stwórcze, wołanie o przywrócenie pierwotnego i nieskazitelnego porządku świata… Om ma ni pad me hum – nieś się w nieskończoność…”
Premierze książki towarzyszy wystawa fotografii Elżbiety Sęczykowskiej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
"Tybet. W drodze do Kumbum" LIFESTYLE, Książka - „TYBET. W drodze do Kumbum” to relacja Elżbiety Sęczykowskiej z jej kilku podróży, które odbyła do mistycznej Krainy Śniegu.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy