Książka LIFESTYLE

Urwane ślady…

Data publikacji: 2019-06-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Urwane ślady…
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Ewa Tylman, Ewelina Bałdyga, Marzena Cichocka, Anna Garska, Krzysztof Olewnik i wielu innych… zaginęli

Urwane ślady… LIFESTYLE, Książka - Ewa Tylman, Ewelina Bałdyga, Marzena Cichocka, Anna Garska, Krzysztof Olewnik i wielu innych… zaginęli

Codziennie, co miesiąc, co roku znikają ludzie. Losy niektórych znajdują szczęśliwe zakończenie. Po innych zostają urwane ślady oraz rozpacz i bezradność bliskich, gotowych podpisać pakt z diabłem, by odnaleźć ich żywych lub umarłych i pochować z godnością, a winnych ukarać.

Im właśnie poświęcona jest kolejna książka z cyklu „Śledztwa Szostka” – „Urwane ślady”, która ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa Harde.  Janusz Szostak na kartach książki ,,Urwane ślady” przywołuje głośne i mniej znane sprawy osób zaginionych  i porwanych, których dotąd nie wyjaśniono. Te sprzed kilkunastu lat i te sprzed kilkunastu miesięcy. Zajmuje się nimi jako dziennikarz i prezes Fundacji Na Tropie, której głównym celem jest czynna pomoc w poszukaniu zaginionych. A w Polsce w ciągu roku znika około 20 tysięcy osób. Ulegają wypadkowi lub amnezji, popełniają samobójstwo, uciekają, zostają porwani… 10 procent z nich nigdy nie wraca do domu. Rodziny czekają na swoje dzieci, matki lub braci po kilka, a nawet kilkanaście lat, bez jakiejkolwiek informacji. Autor pisze o meandrach policyjnych śledztw, również niekompetencji i opieszałości, a także determinacji rodzin, które nie ustają  w poszukiwaniach, korzystając  z pomocy detektywów i jasnowidzów, pozbawionych często wsparcia w tym życiowym dramacie, a nawet społecznie napiętnowanych. 

Uprowadzenie i bestialskie zabójstwo Krzysztofa Olewnika przed 18 laty nie zostało w pełni wyjaśnione, 
a zleceniodawcy zbrodni zidentyfikowani. Losy syna płockiego przedsiębiorcy są jak niedokończona powieść, 
w której co pewien czas pojawiają się nowe wątki i bohaterowie. 

Historia 7-letniej Kariny Ani Surmacz oraz gangstera Rafała Mikołajczyka pseudonim „Święty”, który uratował życie dziewczynce, gdy jej matka z kochankiem padli ofiarą egzekucji, przywołuje na myśl „Leona zawodowca”. Niestety, dziecko zaginęło w 2002 roku, a jego ślad się zgubił pośród poszlak, przypuszczeń i fantazji zeznających kryminalistów. 

10-letni Mateusz Żukowski wyszedł ze swojego domu w Ujazdowie w maju 2017 roku i dotąd nie wrócił. Padł ofiarą pedofilów? Został brutalnie zgwałcony i żywcem pogrzebany? Jego rzekome utonięcie upozorowano? A może zamurowano go w fundamentach pałacu? 

Patrycja i Klaudia Szeptun wciąż wracają wspomnieniami do 2009 r., kiedy to nad Jeziorem Nyskim zaginęła ich matka Wanda. Mama Joanny Gibner, którą trzy tygodnie po ślubie zamordował mąż, a ciało wrzucił do Jeziora Dywickiego, chciałaby zapalić znicz na grobie córki. W czerwcu 2019 z inicjatywy fundacji Na Tropie wnowiono poszukiwania jej zwłok. Rodzina 20-letniego Adriana Dudka, mieszkańca Brodnicy, który zaginął 22 grudnia 2018 r., wciąż ma nadzieję.  

,,Urwane ślady” to kolejna reporterska książka Wydawnictwa Harde z serii ,,Śledztwa Szostaka” po ,,Byłam dziewczyną mafii”, ,,Bandyci i celebryci”, ,,Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera” oraz ,,Komando Mokotów”. Ukaże się 19 czerwca 2019 roku i będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych. 
Autor Janusz Szostak jest dziennikarzem, reporterem śledczym, wydawcą prasy lokalnej oraz magazynu kryminalnego „Reporter”, którego jest redaktorem naczelnym. Kierował działami sensacji oraz reportażu w „Expressie Wieczornym”, gdzie zajmował się głównie przestępczością zorganizowaną w Polsce. Współpracował jako reportażysta z licznymi redakcjami w Polsce.  

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Urwane ślady… LIFESTYLE, Książka - Ewa Tylman, Ewelina Bałdyga, Marzena Cichocka, Anna Garska, Krzysztof Olewnik i wielu innych… zaginęli
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Książka   #LIFESTYLE