LIFESTYLE Muzyka

#onelight Świąteczny Festiwal Kultur

Data publikacji: 2019-11-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: #onelight Świąteczny Festiwal Kultur
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

W dniach 20-2212 odbędzie się w Warszawie niepowtarzalny, Świąteczny Festiwal Kultur, z udziałem Adama Sztaby z orkiestrą, Katarzyny Nosowskiej, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Skubasa oraz artystów z USA i Izraela.

#onelight Świąteczny Festiwal Kultur LIFESTYLE, Muzyka - W dniach 20-2212 odbędzie się w Warszawie niepowtarzalny, Świąteczny Festiwal Kultur, z udziałem Adama Sztaby z orkiestrą, Katarzyny Nosowskiej, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Skubasa oraz artystów z USA i Izraela.

Świąteczny Festiwal Kultur będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym skupiającym się na pojednaniu, radości i wspólnym celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz Chanuki. Na zaproszenie organizatora, Miracle of Israel, udział w Festiwalu Kultur potwierdzili Kayah, Katarzyna Nosowska, Skubas, Krzysztof Zalewski, Igor Herbut oraz Adam Sztaba – jedni z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Wraz z nimi wystąpią także wykonawcy 
z Izraela i Stanów Zjednoczonych, jak np. Maurice Sklar, Miqedem czy Klezmeranians. Pod kierunkiem artystycznym Adama Sztaby, zaprezentowane zostaną współczesne interpretacje tradycyjnych świątecznych pieśni, utworów muzyki żydowskiej i chrześcijańskiej. 

Festiwal to niezwykła okazja, by zbliżyć dwie kultury, które przez wieki oddziaływały na siebie oraz czerpały wzajemną inspirację ze swojego dziedzictwa. 

 „Chcemy, by ten koncert był okazją do przypomnienia o wspólnej historii Żydów i Polaków” – mówi Jonathan Bernis, przedstawiciel Miracle of Israel, międzynarodowej organizacji non-profit, działającej na rzecz porozumienia wspólnot żydowskich i chrześcijańskich na świecie, który podzieli się podczas festiwalu przesłaniem wiary i nadziei. – „Przez wieki, nasze kultury – żydowska i polska – czerpały i inspirowały się wzajemnie, co widać między innymi w muzyce, czy świątecznej kuchni. Świątecznym Festiwalem Kultur chcemy pokazać, jak wiele nas łączy”

Koncertowi towarzyszyć będzie hasztag #Onelight, który znajdzie się przy wszystkich materiałach festiwalowych. Nawiązuje on do nazwy koncertu, a jednocześnie symbolizuje wyjątkową zbieżność dwóch świąt. Gwiazda Betlejemska i Gwiazda Dawida, zabłysną w grudniu jednym światłem, w duchu miłości, radości, empatii i solidarności. Wartości te ważne dla organizatów i artystów biorących udział w festiwalu – są uniwersalnym źródłem pokoju i jedności. 

Świąteczny Festiwal Kultur odbędzie się w dniach 20-22 grudnia w Global Expo w Warszawie (ul. Modlińska 6D). Wejściówki na koncert dostępne są przez stronę internetową www.onelightfestiwal.pl. Cały zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele charytatywne.

 

O Miracle of Israel:

Fundacja Miracle of Israel to organizacja non-profit, której celem jest promocja państwa Izrael oraz historii narodu żydowskiego na całym świecie, poprzez realizację projektów i wydarzeń kultury audiowizualnej. Jednym z największych sukcesów Fundacji jest organizacja koncertów 
w ramach Festiwali Świateł, które od ponad 20 lat organizowane są na całym świecie. Miracle of Israel wyprodukowało również film historyczny – o tej samej nazwie – z udziałem legendarnego amerykańskiego aktora, Leonarda „Spocka” Nimoya w charakterze narratora.

Kontakt dla mediów:

Michał Nowak, Okaeri Consulting

604 220 971

[email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
#onelight Świąteczny Festiwal Kultur LIFESTYLE, Muzyka - W dniach 20-2212 odbędzie się w Warszawie niepowtarzalny, Świąteczny Festiwal Kultur, z udziałem Adama Sztaby z orkiestrą, Katarzyny Nosowskiej, Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Skubasa oraz artystów z USA i Izraela.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy