Epson zaprasza na Sopot Film Festival

Ponad 100 filmów prezentowanych na 11. międzynarodowym festiwalu filmowym Sopot Film Festival wyświetlanych będzie z wykorzystaniem profesjonalnych projektorów 3LCD firmy Epson, partnera festiwalu. Projekcje festiwalowe odbywać się będą w kilku lokalizacjach w Sopocie oraz w plażowym kinie letnim w Orłowie.

11. Sopot Film Festiwal odbywa się w dniach 23-30.07.2011, program festiwalu: www.sopotfilmfestival.pl

Sopot Film Festival, to międzynarodowy festiwal filmowy, który wyrósł z małej, jesiennej imprezy filmowej. Sopot Film Festiwal prezentuje przekrój kina światowego, najnowsze i najciekawsze pełnometrażowe produkcje światowego formatu a także filmowe powroty do historii kina. Filmy, które przemknęły przez sale kinowe oraz takie, które nigdy nie znalazły się w oficjalnej dystrybucji. W programie festiwalu co roku znajdują się filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Locarno, Sundance oraz Toronto.

Na program festiwalu składają się liczne pokazy filmowe, różnorodne wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz imprezy muzyczne. Pokazy filmowe odbywają równolegle w kilkunastu miejscach w Sopotu: w Multikinie, teatrach, galeriach, klubach i kawiarniach oraz wprost na sopockiej plaży. Festiwal skierowany jest do szerokiego grona miłośników kina, sztuki i muzyki, widzów z Polski, gości z zagranicy, mieszkańców Trójmiasta.
Projekcje festiwalowe odbywać się będą z wykorzystaniem, dobranych do potrzeb konkretnych sal kinowych, wysokiej jasności projektorach Epson wykorzystujących technologię 3LCD, gwarantującą najwyższą jakość obrazu, doskonałe nasycenie i najwyższą wierność kolorów. Do projekcji wykorzystane będą projektory Z805W, G5350, G5650W i EB-1920W. Do drukowania biletów wykorzystywana będzie drukarka Epson TM-C610.

Informacje o firmie Epson
Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.
Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie ponad 80 tys. pracowników w 102 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo­­balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa.
Wizja środowiskowa 2050 – http://eco.epson.com
Epson Europe
Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2009 osiągnął sprzedaż równą 1 875 milionom euro. www.epson-europe.com
http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=1424608220

Authors
Tags

Related posts

Top