Film LIFESTYLE

„Dramatyczne piątki” we wrześniu na kanale TNT

Wzruszają, skłaniają do refleksji, na długo pozostają w pamięci i nikogo nie pozostawiają obojętnym – takie właśnie są filmy dramatyczne. We wrześniu stacja TNT przygotowała dla swoich widzów nowy cykl - „Dramatyczne piątki”. Emisje rozpoczynają się w każdy piątek o godz.

Data publikacji: 2018-09-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Dramatyczne piątki” we wrześniu na kanale TNT
Kategoria: LIFESTYLE, Film

Wzruszają, skłaniają do refleksji, na długo pozostają w pamięci i nikogo nie pozostawiają obojętnym – takie właśnie są filmy dramatyczne. We wrześniu stacja TNT przygotowała dla swoich widzów nowy cykl – „Dramatyczne piątki”. Emisje rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 21.00.

„Dramatyczne piątki” we wrześniu na kanale TNT LIFESTYLE, Film - Wzruszają, skłaniają do refleksji, na długo pozostają w pamięci i nikogo nie pozostawiają obojętnym – takie właśnie są filmy dramatyczne. We wrześniu stacja TNT przygotowała dla swoich widzów nowy cykl - „Dramatyczne piątki”. Emisje rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 21.00.

Wzruszają, skłaniają do refleksji, na długo pozostają w pamięci i nikogo nie pozostawiają obojętnym – takie właśnie są filmy dramatyczne. We wrześniu stacja TNT przygotowała dla swoich widzów nowy cykl – „Dramatyczne piątki”, podczas którego wyświetli ponadczasowe dramaty. Emisje rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 21.00.

Filmy dramatyczne to gatunek, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej poruszanymi tematami są wielowymiarowe, skomplikowane relacje międzyludzkie i ważne problemy społeczne. Nierzadko szczęśliwe zakończenia dramatów przywracają wiarę w dobro lub są inspiracją do rozwiązania codziennych dylematów.

Pierwszym filmem, jaki zostanie wyemitowany w ramach „Dramatycznych piątków”, będzie „Buntownik z wyboru”. To przejmująca opowieść o Willu, nieodkrytym geniuszu, który pracuje jako sprzątacz na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie. Pewnego dnia chłopak rozwiązuje skomplikowany problem matematyczny i zwraca na siebie uwagę profesora MIT. Naukowiec oferuje pomoc, naukę i konsultacje psychologiczne. Czy Will przyjmie jego wsparcie i czy o młodym geniuszu usłyszy świat? W filmie wystąpiła plejada gwiazd Hollywood, m.in.: Matt Damon, Ben i Casey Affleckowie, Robin Williams i Minnie Driver.

Tydzień później widzowie TNT obejrzą „Za wszelką cenę”. Obsypana Oscarami produkcja w reżyserii Clinta Eastwooda przedstawia historię utalentowanej, lecz niepewnej siebie Maggie. Trzydziestoletnia bohaterka, która na co dzień jest kelnerką, prosi doświadczonego trenera boksu, by pomógł jej odnieść sukces na ringu. Mężczyzna zbywa Maggie, ale ta się nie poddaje. Wspierana przez byłego boksera, Scrapa, udowadnia, że jest zdeterminowana i zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Nie wie jeszcze, jak trudną walkę przyjdzie jej stoczyć.

A to już wiesz?  Film dokumentalny: Podziemie nadziei

W trzeci wrześniowy piątek widzowie TNT obejrzą jeden z najbardziej poruszających filmów wszechczasów. „Skazani na Shawshank” to przejmująca ekranizacja powieści Stephena Kinga pokazująca losy bankiera niesłusznie skazanego na karę więzienia za zabójstwo żony i jej kochanka. Mężczyzna odsiadujący wyrok podwójnego dożywocia stara się przetrwać w brutalnym świecie otoczonym wysokim murem, w którym rządzą agresywni osadzeni i sadystyczni strażnicy. W filmie wystąpili m.in.: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton i Clancy Brown.

Ostatnim filmem wyemitowanym w ramach cyklu „Dramatyczne piątki” będzie „Więzień Brubaker” ukazujący trudną i nierówną walkę z systemem. Przed objęciem stanowiska naczelnika więzienia Henry Brubaker pojawia się w placówce jako osadzony. Mężczyzna incognito obserwuje pracę skazanych i personelu jednostki i odkrywa przerażające zaniedbania oraz liczne wykroczenia służby więziennej. Jako nowy naczelnik postanawia za wszelką cenę przeprowadzić gruntowne reformy. Nie wie jednak, jak ciężkie zadanie postawił przed sobą. Jego zwierzchnicy, akceptujący stary porządek, nie chcą dopuścić do ujawnienia niewygodnych faktów dotyczących funkcjonowania więzienia.  

Plan emisji:

piątki o godz. 21.00

7.09. – Buntownik z wyboru

14.09. – Za wszelką cenę

21.09. – Skazani na Shawshank

28.09. – Więzień Brubaker 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Dramatyczne piątki” we wrześniu na kanale TNT LIFESTYLE, Film - Wzruszają, skłaniają do refleksji, na długo pozostają w pamięci i nikogo nie pozostawiają obojętnym – takie właśnie są filmy dramatyczne. We wrześniu stacja TNT przygotowała dla swoich widzów nowy cykl - „Dramatyczne piątki”. Emisje rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 21.00.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Film

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy