Film LIFESTYLE

MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF

Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA

Data publikacji: 2016-07-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF
Kategoria: LIFESTYLE, Film

Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU”.

MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF LIFESTYLE, Film - Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU”.

Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU”. Podczas pokazów, które potrwają do 4 września br., zostaną zaprezentowane biografie słynnych muzyków, filmy taneczne oraz kultowe filmy muzyczne autorstwa znakomitych reżyserów. Organizatorem przeglądu jest Kino KC, a CBF „Nowy Świat” wspiera ten projekt, udostępniając swoją przestrzeń na dziedzińcu. Początek projekcji zaplanowano w każdą niedzielę w okresie letnim zawsze na godz. 21:30.

Tegoroczną, kolejną już edycję kina letniego na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat rozpocznie projekcja przejmującego dokumentu Wima Wendersa „Buena Vista Social Club”, poświęconego grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali koncerty w hawańskim klubie. Momentem kulminacyjnym filmu jest fantastyczny koncert weteranów w nowojorskiej Carnegie Hall. W kolejną niedzielę – 24 lipca br. – zostanie zaprezentowany najsłynniejszy film Carlosa Saury „Tango”, w którym reżyser oddaje hołd jednemu z najbardziej kultowych i charakterystycznych tańców świata. W programie przeglądu znalazły się również filmy: „Idol”, w reż. Dana Fogelmana z Alem Pacino w roli głównej oraz dokument Liana Lunsona “Leonard Cohen: I’m Your man”, który jest szczerym i intymnym portretem tego wyjątkowego artysty. Klubowe nocne życie Berlina zostanie zaprezentowane w niezwykle rytmicznym filmie Hannesa Stöhra „Berlin Calling”. Kino KC dla widzów przygotowało również niezwykły wizualny pokaz filmu  „Rize” w reż. Davida La Chapelle, a także wyjątkowo interesujący dokument Clinta Eastwooda „Piano Blues” z unikatowymi wywiadami, jakich reżyserowi udzielili: Ray Charles, Dave Brubeck, dr John i Marcia Ball. Seansem zamykającym „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU” będzie biograficzna opowieść o życiu Ludwiga van Beethovena „Wieczna miłość”, w reż. Bernarda Rose.         

A to już wiesz?  Spotkanie autorskie z Anną Ficner-Ogonowską

Pokazy filmów organizowane w ramach przeglądu „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU” odbywać się będą w każdą niedzielę od 17 lipca 2016 r. do 4 września 2016 r., na dziedzińcu jednego z najbardziej znanych budynków w Warszawie – CBF „Nowy Świat” (ul. Nowy Świat 6/12).

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. W przypadku złych warunków atmosferycznych, projekcje zostaną przeniesione do Kina KC.

 

Kalendarz projekcji:

17.07 | 21:30 Buena Vista Social Club, reż. Wim Wenders
24.07 | 21:30 Tango, reż. Carlos Saura
31.07 | 21:30 Idol, reż. Dan Fogelman
07.08 | 21:30 Leonard Cohen: I’m Your man, reż. Lian Lunson
14.08 | 21:30 Berlin Calling, reż. Hannes Stohr
21.08 | 21:30 Piano Blues, reż. Clint Eastwood
28.08 | 21:30 Rize, reż. David La Chapelle
04.09 | 21:30 Wieczna miłość, reż. Bernard Rose

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF LIFESTYLE, Film - Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy „MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Film

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy