Informacje

Grand prix dla Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zdobył grand prix 3. Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Canco Meditterania" w Lloret de Mar i Barcelonie. Co więcej politechniczni chórzyści zajęli I miejsce w kategorii muzyka sakralna i otrzymali aż trzy złote dyplomy. – Chór PG został wybrany przez międzynarodowe jury najlepszym chórem konkursu. W klasyfikacji generalnej

Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zdobył grand prix 3. Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Canco Meditterania" w Lloret de Mar i Barcelonie. Co więcej politechniczni chórzyści zajęli I miejsce w kategorii muzyka sakralna i otrzymali aż trzy złote dyplomy.

? Chór PG został wybrany przez międzynarodowe jury najlepszym chórem konkursu. W klasyfikacji generalnej otrzymaliśmy grand prix. Pokonaliśmy piętnaście chórów z różnych krajów: Polski, Rosji, Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Czech ? relacjonuje dr Mariusz Mróz, dyrygent Chóru Politechniki Gdańskiej.

Studenci rywalizowali w trzech kategoriach: muzyka sakralna, muzyka katalońska, muzyka ludowa. ? W każdej z kategorii otrzymaliśmy złoty dyplom, a w kategorii muzyka sakralna, w której się specjalizujemy, zajęliśmy dodatkowo pierwsze miejsce ? cieszy się prezes chóru Kamil Bocheński, baryton, student Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Chórzyści spędzili w Katalonii cały tydzień. Wspominają, że każdy dzień był bardzo intensywny. ? Oprócz przesłuchania konkursowego w Lloret de Mar zaśpiewaliśmy jeszcze na uroczystym koncercie Polskich Chórów w Katedrze Św. Eulalii w Barcelonie. Zorganizowaliśmy także swój indywidualny koncert w Kościele Św. Zuzanny w Gironie. Na zakończenie festiwalu wystąpiliśmy na gali finałowej w Nowym Teatrze w Lloret de Mar, zaśpiewaliśmy tam dwa katalońskie utwory: El Cant Dels Ocells i La Gavina ? opowiada Kamil Bocheński.

Podcza wyjazdu studenci dali kilkanaście spontanicznych koncertów plenerowych. ? Za każdym razem, czy to w parku Guel w Barcelonie czy w ruinach starego kościoła w Tossa de Mar czy w lokalu ?El Pirata? w Lloret, gdzie świętowaliśmy nasze zwycięstwo przechodnie żywo reagowali na naszą muzykę. Wszyscy zadawali nam pytanie ?skąd jesteście?? ? mówi Bocheński.

Zapraszamy na stronę internetową www.chor.pg.gda.pl oraz na www.facebook.com/achpg

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy