Informacje

Na daj się grzybicy stóp!

Sezon letni w pełni! Chętnie odwiedzamy nadmorskie kurorty i baseny. Jednak wysokie temperatury i wilgoć sprzyjają rozwojowi grzybów, co często prowadzi do zakażenia grzybicznego stóp i paznokci u nóg. Marka Scholl oferuje produkty, które łatwo i skutecznie pomogą je wyleczyć, a wakacje pozostaną beztroskie! Kłopotliwa

Sezon letni w pełni! Chętnie odwiedzamy nadmorskie kurorty i baseny. Jednak wysokie temperatury i wilgoć sprzyjają rozwojowi grzybów, co często prowadzi do zakażenia grzybicznego stóp i paznokci u nóg. Marka Scholl oferuje produkty, które łatwo i skutecznie pomogą je wyleczyć, a wakacje pozostaną beztroskie!

Kłopotliwa dolegliwość

Powszechnie uważa się, że zadbane stopy nie są narażone na grzybicę. Niestety, nawet najbardziej higieniczny tryb życia może nie wystarczyć aby się przed nimi uchronić. Z przeprowadzonych przez markę Scholl badań[1] wynika, że 7% respondentów uskarża się na grzybice paznokci, a 5% z nich ma problemy z grzybicą stóp. Grzyby najlepiej czują się w miejscach ciepłych i wilgotnych, a właśnie takie warunki panują na naszych stopach podczas wakacyjnych miesięcy. Zakażeniom sprzyja częste korzystanie z basenów, publicznych pryszniców czy siłowni, bieganie po rozgrzanym piasku, a nawet chodzenie bosymi stopami po podłożu, szczególnie dywanach, na których mogły zostać wcześniej przeniesione grzyby. Osoby aktywnie uprawiające sport, przede wszystkim zawodowi sportowcy, są wyjątkowo zagrożone chorobą. Nieprzypadkowo grzybica stóp określana jest ?stopą sportowca? lub ?stopą atlety?.

Nasze stopy i paznokcie najczęściej atakowane są przez grzyby dermatofitowe, dla których keratyna (białko budulcowe naskórka i paznokci) jest doskonałą pożywką. Zasiedlają one przestrzenie między palcami, a następnie rozprzestrzeniają się na grzbiet i podeszwę stóp. Przy braku leczenia, infekcja przenosi się na paznokcie. Typowe objawy infekcji skórnej to swędzenie i złuszczanie naskórka, czasem wykwity pęcherzykowe, wypełnione surowiczą treścią - mówi Maria Klamczyńska, specjalista d/s podologii, konsultantka marki Scholl.

Zakażenie występuję najczęściej u osób aktywnych (sportowców), ale może wystąpić także u ludzi, m.in. narażonych zawodowo na częste pocenie się, wilgotność i wysoką temperaturę otoczenia (hutnicy, górnicy, murarze, mundurowi, ratownicy wodni). Inne czynniki predysponujące do grzybicy stóp to starszy wiek, choroby układu krążenia, spadek odporności organizmu, zaburzenia endokrynologiczne, ortopedyczne wady stóp, nieprzewiewne obuwie.  W sprzyjających warunkach, dermatofity atakują bezpośrednio płytkę paznokciową, która staje się krucha, matowa, zrogowaciała, zmienia swoje zabarwienie na mleczno-żółte lub zielono-brunatne oraz odwarstwia się od podłoża.

S.O.S dla zakażonych stóp

Innowacyjnym sposobem walki z grzybicą paznokci jest Preparat na grzybicę paznokci marki Scholl. Produkt w wygodnej i łatwej w użyciu formie aplikatora. Zestaw składa się z pięciu jednorazowych pilniczków oraz płynu o zaawansowanej technologicznie formule, której skuteczność została potwierdzona naukowo. Preparat ten nie tylko zwalcza grzybicę paznokcia, ale chroni go przed kolejnym zakażeniem. Leczenie przy jego użyciu dzieli się na dwie fazy. Pierwsza ? lecznicza - trwa 4 tygodnie. W tym okresie ściera się paznokieć raz na tydzień i codziennie nakłada preparat. Druga faza ? ochronna -  trwa około dziewięciu miesięcy. Zapobiega ona nawrotom dolegliwości. W czasie tym nakłada się lek jeden raz w tygodniu.

Dodatkowo szybką i długotrwałą ulgę dla piekących stóp przyniesie Krem przeciwgrzybiczny do stóp zawierający w swoim składzie terbinafinę[2]. Z badań przeprowadzonych przez markę Scholl wynika, że u mniej niż 10% pacjentów z grzybicą stóp leczonych przez
1 tydzień kremem zawierającym 1% terbinafiny wystąpił w czasie trzech miesięcy nawrót choroby lub reinfekcja.

Produkty w portfolio marki Scholl, które pomogą w walce z grzybicą stóp i paznokci:

  1. Scholl Krem przeciwgrzybiczny do stóp ? 15 g
    • Cena: 24,99 PLN
    • Dostępność: Apteki
  1. Scholl Preparat na grzybicę paznokci ? 3,8 ml
    • Cena: 69,99 PLN
    • Dostępność: Rossmann, SuperPharm, Apteki

 

[1] Badanie ARC Rynek i Opinia, kwiecień 2014; Badanie przeprowadzone techniką CAWI (samodzielnie wypełniane ankiety internetowe) na panelu ARC Rynek i Opinia e-panel.pl w dniach 14-18 kwietnia. Łącznie zrealizowano ponad 1000 wywiadów. W grupie respondentów znalazły się kobiety (52%) oraz mężczyźni (48%), przy czym 571 osób w ciągu ostatnich 7 dni przez minimum godzinę uprawiały jakiś sport lub aktywność fizyczną.

[2] Krem przeciwgrzybiczny do stóp, 10 mg/g, krem. Jeden gram kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafini hydrochloridum). Wskazania: Leczenie grzybicy stóp (?stopa sportowca?) wywołanej przez Trichophyton (np. T.rubrum, T.mentagrophytes, T.verrucosum, T.violaceum) oraz Epidermophyton floccosum. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na terbinafinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Scholl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy