Informacje

Wyjątkowy koncert podczas 4. Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Muzyczna fuzja dwóch niezwykłych osobowości: charyzmatycznej wokalistki Mai Kleszcz i utalentowanego kompozytora Piotra Dziubka — tak zapowiada się jedna z imprez towarzyszących toruńskiemu festiwalowi. Koncert piosenek filmowych „Klisze muzyczne” rozpocznie się o godz. 21.30 w piątek (2 sierpnia) w Teatrze „Baj Pomorski”. Popularne tematy filmowe w nowych, często zaskakujących
Teaser

Muzyczna fuzja dwóch niezwykłych osobowości: charyzmatycznej wokalistki Mai Kleszcz i utalentowanego kompozytora Piotra Dziubka ? tak zapowiada się jedna z imprez towarzyszących toruńskiemu festiwalowi. Koncert piosenek filmowych ?Klisze muzyczne? rozpocznie się o godz. 21.30 w piątek (2 sierpnia) w Teatrze ?Baj Pomorski?.

Popularne tematy filmowe w nowych, często zaskakujących brzmieniach ? niezapomniane piosenki z okresu międzywojennego kina polskiego oraz instrumentalne interpretacje dzieł światowej literatury filmowej ? zostaną zaprezentowane publiczności drugiego dnia festiwalu.

Maja Kleszcz, związana kiedyś z Kapelą ze Wsi Warszawa, współzałożycielka projektu incarNations i utalentowany kompozytor, aranżer i wirtuoz akordeonu Piotr Dziubek zabiorą widzów festiwalu w muzyczną podróż przez najróżniejsze muzyczne tematy filmowe, począwszy od jazzu, bluesa poprzez reggae po soul i folk ? zapowiada Andrzej Szmak, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

Podczas koncertu zabrzmią międzywojenne szlagiery ?Miłość ci wszystko wybaczy?, ?Każdemu wolno kochać?, ?Jak trudno zapomnieć?, motyw z filmu ?Dzieci Sancheza?, a także fragmenty muzyki wielokrotnie nagradzanego filmu ?Droga na drugą stronę?, do którego muzykę napisał Piotr Dziubek.

Maja Kleszcz to laureatka wielu nagród i wyróżnień. Jej płyta ?Radio Retro?, wydana w 2010 roku została uznana za objawienie na rodzimym rynku muzycznym, wydana dwa lata później płyta ?Odeon? zebrała podobne entuzjastyczne recenzje. Z kolei, Piotr Dziubek od wielu lat jest związany z Przeglądem Piosenki Aktorskiej, jako autor aranżacji, kierownik muzyczny i instrumentalista. Stworzył muzykę do filmów: ?Włatcy móch?, ?1000 złych uczynków?, ?Droga na drugą stronę?. W 2001 roku wydał autorską płytę akordeonową ?Tchnę?, współpracował przy nagraniach płyt m.in. z Justyną Steczkowską, Arturem Lesickim, Katarzyna Groniec, Magdaleną Kumorek.

W koncercie obok wokalistki Mai Kleszcz i Piotra Dziubka, który zagra na fortepianie i akordeonie wystąpią: Adam Skrzypek (kontrabas, akordeon basowy), Miłosz Rutkowski (wibrafon), Michał Lasota (perkusja).

Bilety na koncert ?Klisze Muzyczne? (cena biletu: 20 zł) można kupić w punkcie pod Krzywą Wieżą czynnym w czwartek (1 sierpnia) w godz. 08.00?16.00, a od godz. 16.30 w recepcji festiwalowej w Teatrze ?Baj Pomorski? oraz w piątek (2 sierpnia) w punkcie pod Krzywą Wieżą czynnym w godz. 8.00?13.00, a od godz. 13.30 w recepcji festiwalowej w Teatrze ?Baj Pomorski?. Bilety na koncert można kupić także w kasie biletowej Centrum Kultury ?Dwór Artusa? w czwartek (1 sierpnia) i w piątek (2 sierpnia) w godz. 12.00?18.00.

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy