Informacje

ING wspiera film o Powstaniu Warszawskim „Miasto 44″

ING Bank Śląski został sponsorem filmu ?Miasto 44?, pokazującego losy młodych ludzi uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. To pierwszy współczesny obraz o tym wydarzeniu realizowany przez młodych twórców przy wykorzystaniu nowoczesnych efektów specjalnych. 

Podpisanie umowy sponsorskiej filmu ?Miasto 44? wpisuje się w długofalową strategię wspierania przez ING Bank Śląski polskiej kultury i sztuki. Od wielu lat ING otacza mecenatem polskich artystów młodego pokolenia poprzez Fundację Sztuki Polskiej ING. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli wesprzeć projekt realizowany przez młodych polskich filmowców i aktorów ? powiedziała Małgorzata Kołakowska, prezes ING Banku Śląskiego.

?Miasto 44? to opowieść o odwadze, poświęceniu i uczuciach towarzyszących młodym powstańcom podczas 63 dni walk w stolicy. Film opowiada o młodych Polakach, którym przyszło stanąć do walki o swój kraj. Połączeni przyjaźnią bohaterowie ?Miasta 44? tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia, bohaterstwa, ale też okrucieństwa, zdrady i zbrodni w płonącej scenografii Warszawy.

Obraz jest realizowany przez Jana Komasę, jednego z najbardziej uzdolnionych i najczęściej nagradzanych filmowców młodego pokolenia w Polsce. W produkcji obok uznanych aktorów wzięli udział debiutanci wybrani w drodze castingu na terenie całej Polski. Za efekty komputerowe odpowiadają twórcy takich obrazów jak ?Incepcja?, ?King Kong? i ?Nędznicy?. Premiera filmu będzie miała miejsce w przeddzień 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy