Informacje

?Polita? ? pierwszy na świecie spektakl teatralny 3D, od września na scenie teatru Studio Buffo!

Od września musical „Polita” będzie można oglądać na deskach teatru Studio Buffo kilka razy w miesiącu. „Polita” to wielkie show teatralne o życiu legendarnej polskiej aktorki lat 20. Poli Negri. Spektakl zrealizował teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, odpowiedzialnym za efekty 3D w spektaklu. Brawurowa obsada musicalu – Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz,

Od września musical ?Polita? będzie można oglądać na deskach teatru Studio Buffo kilka razy w miesiącu. ?Polita? to wielkie show teatralne o życiu legendarnej polskiej aktorki lat 20. Poli Negri. Spektakl zrealizował teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, odpowiedzialnym za efekty 3D w spektaklu. Brawurowa obsada musicalu ? Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Krzysztof Hulbój/Stefano Terrazzino i Artur Chamski ? przeniesie Widzów w inny wymiar.

W produkcję spektaklu ?Polita?, który miał swoją premierę 31 grudnia 2011 roku na warszawskim Torwarze, zaangażowany został cały zespół artystyczny i techniczny teatru Studio Buffo. Twórcami spektaklu są autorzy kultowych musicali: ?Metro? oraz ?Romeo i Julia? ? Janusz Józefowicz (choreografia i reżyseria),  Janusz Stokłosa (muzyka) i Agata Miklaszewska (libretto).

?Polita? na deskach teatru Studio Buffo

Do tej pory musical ?Polita? zobaczyło już ponad 100 000 widzów (52 spektakle w Polsce). W 22. sezonie teatralnym Studio Buffo spektakl wejdzie na scenę przy ul. Konopnickiej 6 ? Na deskach Teatru będziemy mieli okazję zobaczyć nową, kameralną wersję Polity, co sprawi, że my ? aktorzy będziemy bliżej widza ? mówi Natasza Urbańska, odtwórczyni głównej roli w spektaklu.

W maju tego roku ?Polita? przez chwilę zagościła już na deskach teatru Buffo. Przeniesiona (wzorem ?Metra? czy ?Romea i Julii?) w o wiele bardziej kameralną przestrzeń, nie tylko nic nie straciła na swojej atrakcyjności, ale zyskała wielu nowych fanów. Zmiana rozmiaru widowiska została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Mimo innych wymiarów, z równą siłą działają wszystkie nowatorskie rozwiązania technologii 3D, potwierdzając niepodważalną przynależność ?Polity? do teatru XXI w. 

?Polita?, czyli nowe technologie w teatrze

W musicalu ?Polita?, dzięki technice 3D, możemy oglądać połączenie świata realnego z wirtualnym, a także obrazy kina niemego. Nowatorskie rozwiązania sprawiają, że aktor przenosi się w wirtualną rzeczywistość, a widzowie dzięki specjalnym okularom, są gośćmi w tej trójwymiarowej przestrzeni ? przenoszą się na ulice Berlina lat 30., czy do Nowego Jorku w momencie wybuchu Wielkiego Kryzysu w roku 1929.

A to już wiesz?  100 blogów firmowych w konkursie na BLOG ROKU

Trójwymiarowa scenografia stworzona przez zespół studia Platige Image, pozwala aktorom grać w wirtualnej rzeczywistości, otaczając się zarówno prawdziwymi, jak i wirtualnymi rekwizytami. 

Zachęcamy wszystkich Widzów, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć ?Polity?, a także tych, którzy pragną zobaczyć ją jeszcze raz. Najbliższy musical już ? 12 września 2014 o godz., 19:00 w teatrze Studio Buffo. Bilety na spektakle można kupić na stronie internetowej teatru Studio Buffo: www. studiobuffo.com.pl lub telefonicznie: 22 625 47 09, 22 339 07 71, 663 91 00 91.


dostarczył infoWire.pl

Źródło inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy