Informacje

Znamy już półfinalistów Otwartych Wtorków z NuPlays

W niedzielę, 10 listopada, odbył się ostatni koncert ćwierćfinałowy w ramach Otwartych Wtorków z NuPlays. Do półfinałów przeszło 8 zespołów. Pierwszy półfinał już 19 listopada. Znamy już zespoły, które przeszły do półfinałów Otwartych Wtorków z NuPlays, konkursu dla początkujących kapel. Są to:

W niedzielę, 10 listopada, odbył się ostatni koncert ćwierćfinałowy w ramach Otwartych Wtorków z NuPlays. Do półfinałów przeszło 8 zespołów. Pierwszy półfinał już 19 listopada.

Znamy już zespoły, które przeszły do półfinałów Otwartych Wtorków z NuPlays, konkursu dla początkujących kapel. Są to: ATERRA, CEREUS, Derisum, Enclose, Mentally Blind, Polska B, Running Red i Stacja Kamczatka. Zwycięzcy dalej walczyć będą podczas dwóch koncertów półfinałowych, które odbędą się 19 i 23 listopada w warszawskim klubie Progresja.

Zespoły, które do tej pory odpadły z konkursu oraz te, które nie awansują do finału, mają jeszcze jedną szansę. Każdy z nich, nadal może zagrać w finale i powalczyć o nagrodę główną ? profesjonalną sesję nagraniową. Po koncertach półfinałowych przyznane zostaną dwie Dzikie Karty, dające przepustkę do dalszej gry dwóm zespołom. Jeden z nich, wybrany zostanie przez publiczność poprzez głosowanie na stronie NuPlays.pl. Drugi natomiast, otrzyma Dziką Kartę w głosowaniu jury.

Wszystkie koncerty transmitowane będą na żywo dzięki NuPlays TV, na stronie http://nuplays.pl/tv. Tam również obejrzeć można relacje z koncertów ćwierćfinałowych.

 

***

Czym są Otwarte Wtorki z NuPlays?

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays? to konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Jest to seria 15 koncertów (eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finał), w trakcie których, za każdym razem, do dalszego etapu przechodzą dwa zespoły – jeden wybrany głosami jury, a drugi głosami publiczności.

Podczas wielkiego finału, jury konkursu zadecyduje, który zespół był na tyle dobry, aby wygrać profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja. Publiczność natomiast wybierze zespół, który ich zdaniem powinien wygrać możliwość zagrania przed wybranym przez siebie zespołem (którego koncert organizowany jest przez Progresję).

Ponadto, po ostatnim koncercie półfinałowym, na stronie NuPlays.pl odbędzie się głosowanie na Dziką Kartę. Wszystkie zespoły, które odpadną z konkursu we wcześniejszych etapach, będą miały drugą szansę, aby głosami internautów dostać się do finału i dalej powalczyć o nagrodę główną.

A to już wiesz?  ?Pierwsza miłość?: mąż Sabiny brutalnie zamordowany

Konkurs przeznaczony jest dla zespołów grających muzykę rockową (oraz wszystkie gatunki pochodne: metal, punk, post-rock, etc.), a także fusion, world music, folk, etno.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy typu ?direct-to-fan? z muzyką pochodzącą zarówno od wytwórni jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays? serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Partnerzy medialni konkursu: DlaStudenta.pl, Netfan.pl, Muzyka.pl, Radioaktywne.pl, Radio Bemowo, Radio Roxy FM, Rock Axxess

Więcej informacji o NuPlays na: http://media.nuplays.pl/

 

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy