Książka LIFESTYLE

Andrzej Strejlau i Jerzy Chromik o kulisach świata futbolu.

Spotkanie z komentatorskim duetem w

Data publikacji: 2018-11-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Andrzej Strejlau i Jerzy Chromik o kulisach świata futbolu.
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Spotkanie z komentatorskim duetem w Szczecinie

Andrzej Strejlau i Jerzy Chromik o kulisach świata futbolu. LIFESTYLE, Książka - Spotkanie z komentatorskim duetem w Szczecinie

Nie ma rzeczy związanej z futbolem, o której nie wiedzą legenda myśli szkoleniowej Andrzej Strejlau i gwiazda dziennikarstwa sportowego Jerzy Chromik.Na kartach niezwykłej książki „On Strejlau” (Wydawnictwa SQN) Chromik pisze o trenerze, z którym tworzy wybitny komentatorski duet. Autor i jego bohater spotkają się z publicznością już 24 listopada w salonie Empik Kaskada w Szczecinie.

 

Wspomnienia ze złotych czasów piłki nożnej, portrety ludzi związanych ze sportem, afery i korupcja, niezapomniane mecze. Nie ma piłkarskiego tabu, o które nie można by było ich zapytać. Książka „On Strejlau” to dzieło dwóch gawędziarzy, ludzi obdarzonych nie tylko ogromną wiedzą, ale i poczuciem humoru. Potrafiących mówić i o historii piłki nożnej, i o miłości do niej.

 

Andrzej Strejlau to niezwykle barwna postać. Jego głos zna niemal każdy zainteresowany sportem telewidz. Inteligentny, opowiadający ze swadą anegdoty, objaśniający najbardziej skomplikowane piłkarskie manewry. W środowisku budzi szacunek. Stacje telewizyjne ustawiają się w kolejce po trzy zdania jego komentarza do każdej wiadomości ze świata futbolu.

 

Rodzinne losy, kulisy sukcesów drużyny Kazimierza Górskiego, korupcja w branży i podłoże konfliktu z Jackiem Gmochem to tylko część historii spisanych na kartach „On Strejlau”. Książka to prawdziwa gratka dla miłośników futbolu i historii polskiej piłki nożnej. Część z nich będzie można usłyszeć podczas spotkania w szczecińskim salonie Empik Kaskada.

 

Andrzej Strejlau – piłkarz, drugi trener pierwszej reprezentacji prowadzonej przez Kazimierza Górskiego i drugi trener kadry prowadzonej przez Jacka Gmocha podczas mundialu w 1978 roku. W latach 1989–1993 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Wieloletni pracownik Wydziału Szkolenia PZPN, były szef Polskiego Kolegium Sędziów. Ekspert i komentator piłkarski.

 

Jerzy Chromik – publicysta. Pisał do tygodnika „Sportowiec”, publikował również w „Meczu”, „Expressie Wieczornym” i „Przeglądzie Sportowym”. Autor wywiadów (najsłynniejszy to Spowiedź napastnika z Dariuszem Dziekanowskim) oraz tekstów o korupcji w polskiej piłce. Konsultant filmu Piłkarski poker Janusza Zaorskiego. Pracuje w TVP Sport.

24 listopada, godz. 16:00
Empik Kaskada
Szczecin, ul. Niepodległości 36

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Andrzej Strejlau i Jerzy Chromik o kulisach świata futbolu. LIFESTYLE, Książka - Spotkanie z komentatorskim duetem w Szczecinie
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy