Quo Vadis

Kontrabas i bumerang – ?DŻEJ DŻEJ?

Do sprzedaży trafiła książka Kontrabas i bumerang autorstwa JACKA ?DŻEJ DŻEJ? JĘDRZEJAKA – basisty i głównego wokalisty zespołu BIG CYC

DŻEJ DŻEJ, wokalista i basista legendarnego Big Cyca okazał się także uważnym erudytą i obserwatorem egzotycznego dla nas świata.
Ze swadą i humorem opowiada o wyprawie do Singapuru, Kuala Lumpur, barwnie przedstawia spalone słońcem pustynie i ośnieżone góry Australii, malownicze tereny Tasmanii oraz Nowej Zelandii, dokumentując swoje obserwacje unikatowymi zdjęciami.
W książce Kontrabas i bumerang kolorowy, interesujący i jakże inny świat Antypodów mamy na wyciągnięcie ręki , możemy go dotknąć smakować i zachwycać się nim. To się po prostu dobrze czyta.

Notka o autorze:
JACEK ?DŻEJ DŻEJ? JĘDRZEJAK- basista i główny wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor , autor tekstów, członek grup CZARNO ? CZARNI, a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak Makumba, Nogi czy Berlin Zachodni. Od wielu lat pojawia się w czołówce serialu Świat według Kiepskich, śpiewając piosenkę tytułową. Ze swoimi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał ok. 3000 koncertów. Występował m.in. w USA ,Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Finlandii i Szwajcarii. Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w ?Gazecie Wyborczej?, przez wiele lat prowadził audycję radiową Radio Big Cyc. Bohater filmu dokumentalnego Rokędrolowiec w reżyserii W.Frąckowiaka. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego.

Similar Posts