LIFESTYLE Muzyka

VOŁOSI i Félix Lajko – wybuchowa energia Karpat online!

Wszystkich fanów folkowych brzmień i wielbicieli karpackiego folkloru zapraszamy do obejrzenia koncertu Muzyka z Karpat 1: koncert folkowy. Polska grupa folkowa VOŁOSI łączy siły z cenionym skrzypkiem węgierskim, Félixem

Data publikacji: 2018-11-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: VOŁOSI i Félix Lajko – wybuchowa energia Karpat online!
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Wszystkich fanów folkowych brzmień i wielbicieli karpackiego folkloru zapraszamy do obejrzenia koncertu Muzyka z Karpat 1: koncert folkowy. Polska grupa folkowa VOŁOSI łączy siły z cenionym skrzypkiem węgierskim, Félixem Lajkó.

VOŁOSI i Félix Lajko – wybuchowa energia Karpat online! LIFESTYLE, Muzyka - Wszystkich fanów folkowych brzmień i wielbicieli karpackiego folkloru zapraszamy do obejrzenia koncertu Muzyka z Karpat 1: koncert folkowy. Polska grupa folkowa VOŁOSI łączy siły z cenionym skrzypkiem węgierskim, Félixem Lajkó.

Wszystkich fanów folkowych brzmień i wielbicieli karpackiego folkloru zapraszamy do obejrzenia koncertu Muzyka z Karpat 1: koncert folkowy. Polska grupa folkowa VOŁOSI łączy siły z cenionym skrzypkiem węgierskim, Félixem Lajkó. Podczas ich występu zabrzmi ludowa muzyka polska i węgierska – w improwizacjach opartych na tematach z muzyki ludowej Karpat.

 

Bilety na koncert wyprzedały się błyskawicznie. Wszystkich, którzy chcieli uczestniczyć w wydarzeniu, a nie zdążyli nabyć biletów, zapraszamy na transmisję na żywo, która będzie dostępna na  nck.pl.

Dziś o 19.30 startujemy z transmisją z Teatru Polskiego w Warszawie!

 

VOŁOSI to zespół, który po prostu dobrze się bawi improwizując na scenie i zaraża wszystkich słuchaczy pozytywną energią. Zadebiutował na festiwalu Nowa Tradycja w roku 2010 i błyskawicznie zdobył międzynarodowe uznanie. Ich interpretacje, bazujące na muzyce ludowej o karpackich korzeniach, łączą się z pełną energii improwizacją o cechach jazzowych i rockowych. Zespół złożony z dwojga skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu, wytwarza na estradzie nieprawdopodobną energię. Muzycy łączą różne konwencje muzyczne: mają na swym koncie koncerty z zespołami muzyki klasycznej (np. Orkiestra AUKSO), jak i cenionymi artystami sceny folkowej (legenda muzyki gruzińskiej Niaz Diasamidze, norweskie Signum Moldestad Trio czy węgierski skrzypek Félix Lajkó).

Félix Lajkó urodził się w mieście Bačka Topola (Topolya po węgiersku, Бачка Топола po serbsku), w wieloetnicznej i wielokulturowej Wojwodinie, na terenie obecnej Serbii. Nie ukończył akademii muzycznej, jednak jego wirtuozeria oraz temperament sprawiają, że przez krytyków bywa porównywany do Paganiniego. Po eksperymentach z muzyką kameralną i symfoniczną skoncentrował się na muzyce folkowej, tworząc własny, swobodnie wykorzystujący różne konwencje stylistyczne, sposób tworzenia muzyki. Jego kompozycje „lawirują pomiędzy melancholią i transem, opanowaniem i nieokrzesaniem, ugruntowaną przez tradycję formą i nieskrępowaną improwizacją”.

A to już wiesz?  ILONA GOŁĘBIEWSKA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

 

Koncert Muzyka z Karpat 1: koncert folkowy jest elementem pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE.

 

Festiwal EUFONIE jest organizowany w dniach 23 listopada – 1 grudnia 2018 w Warszawie przez Narodowe Centrum Kultury dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem wydarzenia jest PKN Orlen.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
VOŁOSI i Félix Lajko – wybuchowa energia Karpat online! LIFESTYLE, Muzyka - Wszystkich fanów folkowych brzmień i wielbicieli karpackiego folkloru zapraszamy do obejrzenia koncertu Muzyka z Karpat 1: koncert folkowy. Polska grupa folkowa VOŁOSI łączy siły z cenionym skrzypkiem węgierskim, Félixem Lajkó.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy