Książka LIFESTYLE

Książki Neli Małej Reporterki – idealny prezent dla małych czytelników

Data publikacji: 2015-11-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Książki Neli Małej Reporterki – idealny prezent dla małych czytelników
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Najnowsze książki „Nela na tropie przygód” i „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, to doskonałe pomysły na świąteczne prezenty dla małych i trochę większych poszukiwaczy przygód.

Książki Neli Małej Reporterki - idealny prezent dla małych czytelników LIFESTYLE, Książka - Najnowsze książki „Nela na tropie przygód” i „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, to doskonałe pomysły na świąteczne prezenty dla małych i trochę większych poszukiwaczy przygód.

Nela ma zaledwie 10 lat, a już dzięki opisom swoich podróży do najdalszych zakątków świata, zyskała grono wiernych czytelników i miano najmłodszej Reporterki na Świecie. Jej najnowsze książki „Nela na tropie przygód” i „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, to doskonałe pomysły na świąteczne prezenty dla małych i trochę większych poszukiwaczy przygód.

Specjalnie dla swoich wielbicieli Nela nagrała filmik, w którym opowiada historię okładkowego zdjęcia ze słonikiem: https://www.youtube.com/watch?v=DSXeTzL1xFc

 

Dziesięcioletnia Nela od kilku lat zwiedza świat i opowiada o swoich odkryciach w książkach. Jej czytelnicy przekonali się już o tym w jak uroczy i bezpretensjonalny sposób potrafi opisywać swoje dalekie podróże. W każdym z wydań umieszczone są mapy, zdjęcia i rysunki, które pozwalają dzieciom poznawać wraz z Nelą geografię, gatunki i zwyczaje egzotycznych zwierząt. Autorka w przystępny sposób opisuje też ludzi i kultury odwiedzanych krajów. Jej książki to nie tylko świetna rozrywka dla młodych czytelników, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę.

W książce „Nela na tropie przygód” autorka zabiera nas w bogato ilustrowaną, fascynującą podróż po Etiopii, Sri Lance, Kostaryce, Wietnamie, Mjanme (Birmie) i Mauritiusie. Razem z Nelą odwiedzimy schronisko dla leniwców na Kostaryce, spędzimy noc na łódce na Morzu Południowochińskim i polatamy na linach nad lasem deszczowym. Będziemy mieli też okazję towarzyszyć młodej reporterce w opiece nad żółwiami, oraz poszukiwaniach wielorybów i  smoków. To jednak nie wszystko. Książkę Neli wzbogacają multimedialne treści.  

W wielu miejscach zostały umieszczone QR kody ukryte w rysunkach zwierząt (oznaczone „łapką”), które umożliwią dzieciom dostęp do dodatkowych materiałów. Aby je oglądać wystarczy pobrać aplikację See More (App Store lub Google Play) i zeskanować kod by zobaczyć np. jak Nela karmi słonika. To świetna zabawa dla dzieci, które ze świata książki mogą przenieść się do filmowej przygody Neli.

 

W książce „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód” Nela Mała Reporterka zaprasza w podróż pełną przygód i zagadek. Ta pozycja to świetny pomysł na rozwijającą wyobraźnię, spostrzegawczość i logiczne myślenie rozrywkę dla najmłodszych. W chłodne jesienne i zimowe wieczory przeniesie nasze pociechy w egzotyczny i pełen kolorów świat.

Dzięki zamieszczonym w książce łamigłówkom i zabawom mali poszukiwacze przygód mogą łamać szyfry, znajdować ukryte skarby, odkrywać tajemnice zwierząt i roślin. Dzieci mają szansę poznać flagi krajów, wyspy, pustynie i wulkany. Małych niejadków do wypróbowania nowych smaków na pewno zachęcą „Aromatyczne sudoku” czy kolorowanka „Coś pysznego”. Na najbystrzejszych i najbardziej wytrwałych na końcu szlaku przygód czeka nagroda – Dyplom Poszukiwacza Przygód!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Książki Neli Małej Reporterki - idealny prezent dla małych czytelników LIFESTYLE, Książka - Najnowsze książki „Nela na tropie przygód” i „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, to doskonałe pomysły na świąteczne prezenty dla małych i trochę większych poszukiwaczy przygód.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE