Książka LIFESTYLE

Nowość Sławomira Kopra: Polscy terroryści i zamachowcy

Data publikacji: 2019-01-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowość Sławomira Kopra: Polscy terroryści i zamachowcy
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

30 stycznia ukażą się nakładem Wydawnictwa Harde ,,Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR”, pióra Sławomira Kopra.

Nowość Sławomira Kopra: Polscy terroryści i zamachowcy LIFESTYLE, Książka - 30 stycznia ukażą się nakładem Wydawnictwa Harde ,,Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR”, pióra Sławomira Kopra.

Każdy terrorysta to zamachowiec, ale czy każdy zamachowiec to terrorysta? 
Czy terrorysta może być bohaterem? Czy idea uzasadnia zbrodnię? 
Czy walka Polaków o wolność usprawiedliwiała terror?
To tylko kilka z wielu pytań, które powinien zadać sobie każdy czytelnik 
tej niezwykłej, nadzwyczaj ciekawej i pouczającej książki.
Vincent V. Severski

30 stycznia ukażą się  nakładem Wydawnictwa Harde ,,Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR”, pióra Sławomira Kopra. Ten historyk  i popularny pisarz przywraca w swoich książkach życie światu, który przeminął. Pisze o zagadnieniach nieporuszanych w podręcznikach historii  i opracowaniach historycznych, takich jak: miłość, seks, zdrada i zbrodnia. Obrazuje  niegdysiejsze życie prywatne elit i zwykłych ludzi, snuje opowieść o gwiazdach kina, politykach, królowych salonów i  gangsterach…  Dzięki niemu historia Polski wygląda spoza dat i faktów,  przyczyn i skutków. Nabiera barw. Zyskuje smak.

W ,,Polskich terrorystach i zamachowcach”  porusza temat aktualny, niestety znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. Opowiada o  terroryzmie  w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc  na Januszu Walusiu, który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się  skrytobójcy i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek.  Są  terroryści spod znaku PPS-u, także kobiety takie jak Wanda Krachelska, późniejsza  współorganizatorka Żegoty, Ignacy Hryniewiecki, zabójca cara Aleksandra II,  i morderca prezydenta Narutowicza – Eligiusz  Niewiadomski. Autor nie zapomina  o głośnej sprawie braci Kowalczyków z Opola, którą relacjonuje korzystając z archiwum IPNu, ani o Polakach dokonujących zamachów w USA, w tym o George’u Metesky’m. „Szalony  Bombiarz ” przez 16 lat terroryzował  Nowy Jork zamachami bombowymi i od jego przypadku rozpoczęła się historia profilowania przestępców.

Jerzy Dziewulski,  tak pisze o książce ,Sławomira Kopra ,,Polscy terroryści i zamachowcy”:  Wprowadza nas ona w wyjątkowe, ciekawe szczegóły zamachów, o których wielu z  nas niewiele wiedziało, także i ja. Wreszcie udowadnia, pokazując źródła  konfliktów, że terroryzm, to nie wymysł dzisiejszych czasów. To metoda  walki politycznej obecna zawsze w życiu ludzkości i, co najciekawsze,   obie strony zamachów  czy aktów terroru niezmiennie mówią, że walczą o wolność. I tu w świecie współczesnym nic się nie zmieniło. Ta książka odważnie pokazuje, że my Polacy nie byliśmy wolni od  stosowania takich metod przy rozwiązywaniu konfliktów.

Wydawnictwo Harde, wydawca takich bestsellerów jak ,,Terlecki,. Tragiczna historia jednego 
z najlepszych polskich piłkarzy” oraz ,,Co się salo z Iwoną Wieczorek”,  zaprasza do lektury książki Sławomira Kopra ,,Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR”.

Patronat medialny nad książką objęli: Historia.org.pl,  Historykon.pl, Histmag.pl, Facetpo40.pl, Granice.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowość Sławomira Kopra: Polscy terroryści i zamachowcy LIFESTYLE, Książka - 30 stycznia ukażą się nakładem Wydawnictwa Harde ,,Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III PR”, pióra Sławomira Kopra.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #film   #LIFESTYLE