Książka LIFESTYLE

Na Dębcu książki krążą z rąk do rąk. Pierwszy regał już jest

Data publikacji: 2018-11-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Na Dębcu książki krążą z rąk do rąk. Pierwszy regał już jest
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Wybierz interesującą Cię książkę, zabierz ją do domu, przeczytaj i… podaj dalej! Red Park rozpoczyna akcję „Dębiec wymienia książki”, której celem jest promocja czytelnictwa i integracja mieszkańców.

Na Dębcu książki krążą z rąk do rąk. Pierwszy regał już jest LIFESTYLE, Książka - Wybierz interesującą Cię książkę, zabierz ją do domu, przeczytaj i… podaj dalej! Red Park rozpoczyna akcję „Dębiec wymienia książki”, której celem jest promocja czytelnictwa i integracja mieszkańców.

 Podróż po Dębcu książki rozpoczynają w biurze sprzedaży.

 

Na Dębcu pojawił się właśnie pierwszy w historii regał do bezpłatnego wymieniania książek. To oznacza początek bookcrossingowej akcji „Dębiec wymienia książki”. Zaopatrzony w pozycje literatury różnych gatunków regał czeka na czytelników w biurze sprzedaży inwestycji Red Park przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 382 (obok Lasku Dębieckiego).

 

Z akcji może skorzystać każdy. Wystarczy przyjść do biura, wybrać książkę z regału, i odłożyć na niego inną. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (na półkach, stolikach, regałach, w przenośnych biblioteczkach, a nawet w drzewach) po to, aby ktoś inny mógł je zabrać do domu i ponownie przekazać dalej. – Bookcrossing pozwala na bezpłatne dzielenie się książkami. Chcemy popularyzować czytelnictwo na Dębcu, a tym samym zbliżyć mieszkańców do siebie poprzez wymienianie się książkami – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Park.

 

Jeden regał stanie w biurze sprzedaży Red Parku, z kolei drugi za jakiś czas ruszy w wycieczkę po Dębcu. Zatrzyma się w popularnych miejscach w dzielnicy, tak aby z książek skorzystało jak najwięcej mieszkańców. Być może regał tymczasowo pojawi się w klubie osiedlowym, w Galerii Dębiec, w szkołach, a możliwe, że nawet w parku. – Warto śledzić oficjalny profil Red Parku na Facebooku, żeby na bieżąco wiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się książki – informuje Roma Peczyńska, dodając, że jeżeli akcja spodoba się mieszkańcom, to na Dębcu sukcesywnie pojawiać się będą kolejne regały.

 

Idea krążącej książki narodziła się w 2001 roku w USA. Działania zainicjował programista komputerowy, Ron Hornbaker. Bookcrossing ma na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez regulaminów, opłat i kart bibliotecznych.

 

Przez pierwszy okres trwania akcji na Dębcu, książki można wymieniać w godzinach otwarcia biura sprzedaży Red Parku, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00. Red Park to docelowo osiedle czterech 13-piętrowych budynków wielorodzinnych. Obecnie trwa budowa trzeciego etapu. W budynku znajdzie się 137 komfortowych mieszkań o powierzchni od ok. 36 mkw. do ok. 60 mkw. Będą to zarówno kameralne 2-pokojowe mieszkania, jak i 3-pokojowe, do wyboru z kuchnią lub z aneksem kuchennym. Z balkonów i tarasów rozlega się panoramiczny widok na Dębiec i inne części Poznania, co jest jedną z największych zalet inwestycji. Mieszkania będą gotowe latem przyszłego roku. W następnym roku rozpocznie się budowa ostatniego budynku, w którym także powstanie 137 mieszkań.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Na Dębcu książki krążą z rąk do rąk. Pierwszy regał już jest LIFESTYLE, Książka - Wybierz interesującą Cię książkę, zabierz ją do domu, przeczytaj i… podaj dalej! Red Park rozpoczyna akcję „Dębiec wymienia książki”, której celem jest promocja czytelnictwa i integracja mieszkańców.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Muzyka