LIFESTYLE Muzyka

Muzyczne widowisko w Porcie Łódź

Data publikacji: 2017-09-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Muzyczne widowisko w Porcie Łódź
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Październik w Porcie Łódź rozpocznie się wyjątkowo muzycznie.

Muzyczne widowisko w Porcie Łódź LIFESTYLE, Muzyka - Październik w Porcie Łódź rozpocznie się wyjątkowo muzycznie.

Październik w Porcie Łódź rozpocznie się wyjątkowo muzycznie. W najbliższą niedzielę, Centrum wypełnią polskie szlagiery wszech czasów i największe hity polskiej estrady w wykonaniu orkiestry Grohmana. Dodatkowo, na widzów czeka niezwykła niespodzianka – szczęśliwcy będą mogli przez chwilę wcielić się w rolę dyrygenta i pokierować grą zespołu muzyków z Łódzkiej Filharmonii.

W niedzielę, 1 października, przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. Port Łódź postanowił uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. W Atrium, obok sklepu IKEA, o godzinie 16 rozpocznie się koncert Grohman Orchestra, którą tworzą instrumentaliści Filharmonii Łódzkiej. Orkiestra zagra dla widzów najsłynniejsze melodie i klasykę polskiej rozrywki w aranżacji mistrza Krzysztofa Herdzina – kompozytora, dyrygenta i multiinstrumentalisty. Krzysztof Herdzin orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, jest też zdobywcą blisko 20 nagród i wyróżnień, w tym Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz Fryderyka w kategorii „Jazzowy Kompozytor/ Aranżer Roku”.

Orkiestrę poprowadzi skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski,  koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent oraz menedżer kultury.

– Wszystko jest muzyką. Każdy dźwięk i szmer i kapanie wody też, to kwestia wyobraźni. 1 października zagramy tylko dobrą muzykę. Łatwą, miłą i przyjemną. Lubicie słuchać pięknych melodii? Zapraszamy! – zachęca Tomasz Gołębiewski, lider Grohman Orchestra.

Wielką atrakcją dla zgromadzonych na koncercie widzów będzie możliwość pokierowania Orkiestrą w roli dyrygenta. Atrakcja w formie mini – happeningu na pewno przypadnie do gustu wszystkim melomanom.

REPERTUAR:

– Piosenka jest dobra na wszystko (Jerzy Wasowski)

– Dmuchawce, latawce, wiatr (Urszula)

– Cała jesteś w skowronkach (Skaldowie)

– Autobiografia (Perfect)

– Kocham Cię kochanie moje (Manam)

– Nie dokazuj (Marek Grechuta)

– Niech żyje bal (Maryla Rodowicz)

Orkiestrze Grohmana patronuje Henryk Grohman, łódzki fabrykant, koneser sztuki, mecenas artystów, właściciel skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku i jednej  z najbogatszych kolekcji obrazów, grafik oraz instrumentów przełomu XIX i XX wieku. 

Występ Grohman Orchestra odbędzie się 1 października od godziny 16 do 17. Port Łódź zaprasza na koncert do Atrium, zlokalizowanego obok sklepu IKEA. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Muzyczne widowisko w Porcie Łódź LIFESTYLE, Muzyka - Październik w Porcie Łódź rozpocznie się wyjątkowo muzycznie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy