LIFESTYLE Muzyka

Nowe oblicze polskiej muzyki według Hanny Kulenty podczas festiwalu EUFONIE

Data publikacji: 2018-11-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe oblicze polskiej muzyki według Hanny Kulenty podczas festiwalu EUFONIE
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Podczas koncertu "Polsko-ukraińskie inspiracje", oprócz licznych odwołań do wspólnej tradycji, poznamy również najnowsze oblicze muzyki polskiej. W trakcie koncertu odbędzie się prawykonanie DoubleCelloConcerto autorstwa Hanny Kulenty, cenionej polskiej kompozytorki.

Nowe oblicze polskiej muzyki według Hanny Kulenty podczas festiwalu EUFONIE LIFESTYLE, Muzyka - Podczas koncertu "Polsko-ukraińskie inspiracje", oprócz licznych odwołań do wspólnej tradycji, poznamy również najnowsze oblicze muzyki polskiej. W trakcie koncertu odbędzie się prawykonanie DoubleCelloConcerto autorstwa Hanny Kulenty, cenionej polskiej kompozytorki.

Podczas koncertu Polsko-ukraińskie inspiracje w trakcie festiwalu EUFONIE, oprócz licznych odwołań do wspólnej tradycji, poznamy również najnowsze oblicze muzyki polskiej. Słowo „najnowsze” to nie przypadek – w trakcie koncertu odbędzie się prawykonanie DoubleCelloConcerto autorstwa Hanny Kulenty, cenionej polskiej kompozytorki.

Koncert Polsko-ukraińskie inspiracje odbędzie się w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE. Program nasycony tradycjami polskimi i ukraińskimi to obraz  wspólnej historii i kultury obu narodów. Koncert Hanny Kulenty ukaże odrodzoną energię najnowszej muzyki polskiej we wspólnej interpretacji ukraińskiej orkiestry oraz polskich wiolonczelistów. Podczas festiwalu odbędzie się prawykonanie tego utworu – zostanie on zagrany publicznie po raz pierwszy w historii. Kompozycja powstała w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Hanna Kulenty to artystka doceniana szczególnie za granicą. Studiowała kompozycję w Akademii Muzycznej w Warszawie i w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Hadze. Wykładała na akademiach muzycznych i kursach kompozytorskich: od Warszawy, przez Monachium, Amsterdam i Apeldoorn, aż po San Francisco i Los Angeles. Była także członkiem jury między innymi podczas International Gaudeamus Music Week w Amsterdamie, Munchener Biennale czy Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego w Warszawie.

Kulenty jest również zdobywczynią wielu prestiżowych nagród. Jej Koncert na trąbkę i orkiestrę symfoniczną otrzymał najwyższą punktację i miano utworu „wyselekcjonowanego” podczas Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów organizowanej każdego roku przez Międzynarodową Radę Muzyczną przy UNESCO. Była również Kompozytorem Roku w Gelderland. Czterokrotnie nagrodzono ją podczas Konkursu Kompozytorskiego Warszawskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich.

Koncert Polsko-ukraińskie inspiracje odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godzinie 19:30 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE odbędzie się w dniach 23 listopada – 1 grudnia 2018 w Warszawie.

 

Festiwal EUFONIE organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem wydarzenia jest PKN Orlen.

 

Bilety dostępne są na stronach bilety24.pl oraz eufonie.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe oblicze polskiej muzyki według Hanny Kulenty podczas festiwalu EUFONIE LIFESTYLE, Muzyka - Podczas koncertu "Polsko-ukraińskie inspiracje", oprócz licznych odwołań do wspólnej tradycji, poznamy również najnowsze oblicze muzyki polskiej. W trakcie koncertu odbędzie się prawykonanie DoubleCelloConcerto autorstwa Hanny Kulenty, cenionej polskiej kompozytorki.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy