LIFESTYLE Muzyka

"Przetrzyj oczy" – nowy klip grupy dollZ

Grupa dollZ przedstawia niezwykle klimatyczny teledysk do utworu „Przetrzyj

Data publikacji: 2018-11-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: "Przetrzyj oczy" – nowy klip grupy dollZ
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Grupa dollZ przedstawia niezwykle klimatyczny teledysk do utworu „Przetrzyj oczy”.

"Przetrzyj oczy" - nowy klip grupy dollZ LIFESTYLE, Muzyka - Grupa dollZ przedstawia niezwykle klimatyczny teledysk do utworu „Przetrzyj oczy”.

Tym razem zespół wkroczył na bardziej nostalgiczne i nastrojowe ścieżki muzyczne, cały czas dbając jednak o półmrok i lekką nutę psychodelii w swoim brzmieniu.  Nad utworem podobnie jak w przypadku ich poprzedniego singla „Nibyland”,  pracowali razem ze szwedzkim producentem, Marcusem Backmanem. 

Zapytana o przesłanie utworu, jego autorka i wokalistka Dollz Paulina Kut, odpowiada:  Przetrzyj Oczy, czyli potyczka czasowa, walka ego, opowieść o opieszałości. Czy wszystko jest po to aby na końcu i tak się zatracić? Czy walka o czas ma sens w jakimkolwiek wymiarze wszechświata , czy może jesteśmy wariatami? 

Do utworu powstał przejmujący i intrygujący teledysk w reżyserii Macieja Pawełczyka i Pauliny Kut. Zdjęcia powstały nad rozlewiskiem rzeki Świder, pod Warszawą. Autorem kadrów jest Siarhei Marchyk.

LInk do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=6OSgais9KH8

_________________________

Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku.  Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN – X Factor, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało  jej się nie zauważyć.  Po programie,  Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu. Pierwszym utworem do którego powstał klip zrealizowany na Warszawskiej Pradze jest  „Every Street” W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu "Tory”. W teledysku  gościnnie wystąpił  Adama "Nergal" Darski, lider grupy Behemoth. Pod koniec 2013 zespół nagrywa utwór “Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu “Kossakowski. Szósty Zmysł”. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.
22 września 2014 ukazuje się EPka pod tytułem "Taa…” (MJM Music PL), który promuje utwór “Czy Ktokolwiek?”, w teledysku do kórego Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.
W 2017 roku ukazuje się płyta „Sz…Sz..Sz…”, którą zapowiadał singiel  "Diament Mój”. Co ciekawe, utwór pojawił się też w czołówce bardzo popularnego serialu  “Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenki o miłości.
Chwilę później zespół wydał kolejnego singla „Lukier”. Płyta zbiera dużo pozytywnych recenzji . Ostatnim singlem, który zamkną promocję albumu “Sz…Sz…Sz…” jest utwór “Nibyland”, którego produkcją zajął się szwedzki producent, Marcus Backman. Z tym utworem zespół wystąpił na 55 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2018 r.

A to już wiesz?  DISCOVERY I AGAINST GRAVITY OGŁASZAJĄ WYJĄTKOWY KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
"Przetrzyj oczy" - nowy klip grupy dollZ LIFESTYLE, Muzyka - Grupa dollZ przedstawia niezwykle klimatyczny teledysk do utworu „Przetrzyj oczy”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy