Aktualności Wystawy

Wystawa urok starego gabinetu stomatologicznego

Kurator wystawy Urszula Żak oraz lek. stom. Piotr Kuźnik zapraszają na wystawę Urok starego gabinetu stomatologicznego oraz proszki, mydła i pasty do pielęgnacji jamy ustnej.

Kurator wystawy Urszula Żak oraz
lek. stom. Piotr Kuźnik zapraszają na wystawę

Urok starego gabinetu stomatologicznego
oraz proszki, mydła i pasty do pielęgnacji jamy ustnej.

Rozpoczęcie wystawy: 31.V.2014 r. o godz. 17.00

Muzeum Stomatologii

Wstęp na rozpoczęcie wystawy jest bezpłatny.

Podczas wystawy dowiecie się Państwo kto jest patronem stomatologii, jak wyglądały instrumenty medyczne w okresie rzymskim, co było pierwszym materiałem do wypełnień w zębach, w jakich smakach produkowane były proszki i pasty do zębów w latach 20-tych ubiegłego wieku oraz czym różniły się narzędzia dentystyczne z okresu międzywojennego od współczesnych.

Urok starego gabinetu stomatologicznego to wystawa mająca na celu przedstawienie w przystępny sposób technologii, metod i praktyk, jakie były stosowane od dawien dawna w dziedzinie stomatologii i higieny jamy ustnej. W barwny i obrazowy sposób zilustrowane zostały narzędzia oraz produkty, jakimi posługiwali się nasi przodkowie w celu zapewnienia sobie komfortu. W pięknej scenerii Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprezentowane zostaną setki eksponatów i zdjęć. Niektóre z nich przyprawiają o dreszcze, inne powodują uśmiech na twarzy – jednak wyraźnie ukazują przełom, jaki nastąpił w dziedzinie stomatologii przez kilka tysięcy lat.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się dnia 31.V.2014 r.
w Muzeum Ziemi Leżajskiej przy ul. Mickiewicza 20A o godzinie 17.00.

Zapraszamy również na nasz profil facebook:
https://www.facebook.com/MuzeumStomatologii

i stronę internetową:
www.muzeumstomatologii.pl

A to już wiesz?  PŁYTA Z PIOSENKAMI Z FILMU ?DISCO POLO? W SPRZEDAŻY JUŻ OD 13 MARCA

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy