Informacje

Kolejna odsłona CzAD-u na Rynku Staromiejskim

Edyta Buczkowska, Dominika Kamińska oraz Ajsha Yamak wystąpią w najbliższy czwartek, 1 sierpnia, na Rynku Staromiejskim. W ramach niecodziennego cyklu, promującego młodych, utalentowanych artystów, Scena Letnia staje się miejscem debiutów muzyków, tancerzy i performerów z Torunia i okolic.Czwartkowa Aktywność Debiutantów to jedna z inicjatyw wchodzących w skład Kulturalnego Lata i działającej przy nim Sceny Letniej — centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście. Usytuowana na Rynku Staromiejskim scena w czwartkowe wieczory staje się miejscem debiutów lokalnych artystów.Jak mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej: Utalentowanych wykonawców nie brakuje w Toruniu. Mamy muzyków, performerów czy tancerzy, którzy prezentują się w klubach czy przy okazji miejskich wydarzeń kulturalnych. CzAD jest szansą dla tych, którzy dotąd siedzieli w domach i ukrywali swoje talenty.W najbliższy czwartek przed toruńską publicznością wystąpią trzy wokalistki, które zaprezentują muzykę z trzech różnych rejonów świata. O 19.00 na scenie pojawi się Edyta Buczkowska, tancerka, pedagog, aktorka i wokalistka, której

Teaser

Edyta Buczkowska, Dominika Kamińska oraz Ajsha Yamak wystąpią w najbliższy czwartek, 1 sierpnia, na Rynku Staromiejskim. W ramach niecodziennego cyklu, promującego młodych, utalentowanych artystów, Scena Letnia staje się miejscem debiutów muzyków, tancerzy i performerów z Torunia i okolic.

Czwartkowa Aktywność Debiutantów to jedna z inicjatyw wchodzących w skład Kulturalnego Lata i działającej przy nim Sceny Letniej ? centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście. Usytuowana na Rynku Staromiejskim scena w czwartkowe wieczory staje się miejscem debiutów lokalnych artystów.

Jak mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej: Utalentowanych wykonawców nie brakuje w Toruniu. Mamy muzyków, performerów czy tancerzy, którzy prezentują się w klubach czy przy okazji miejskich wydarzeń kulturalnych. CzAD jest szansą dla tych, którzy dotąd siedzieli w domach i ukrywali swoje talenty.

W najbliższy czwartek przed toruńską publicznością wystąpią trzy wokalistki, które zaprezentują muzykę z trzech różnych rejonów świata. O 19.00 na scenie pojawi się Edyta Buczkowska, tancerka, pedagog, aktorka i wokalistka, której największą pasją jest muzyka grecka. Efektem jej muzycznej pasji jest Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Greckiej w 2006 roku. Artystka zabierze nas w fascynująca muzyczną podróż przez muzykę grecką różnych stylów i epok, od folkloru do współczesnego popu.

Jako druga wystąpi na CZAD-owej scenie Dominika Kamińska. Jej historia to przykład dla wszystkich, którzy wątpią w to, czy warto zmagać się z losem ? wokalistka cierpiała na bardzo poważne problemy z gardłem, a jej głos uległ poważnej zmianie. Nie zrezygnowała jednak z marzeń o śpiewaniu i rok temu rozpoczęła naukę śpiewu w szkole Elżbiety Zapendowskiej. Efekty wspólnej pracy usłyszymy w czwartek o 20.00.

Muzyczny wieczór zakończy występ Ajshy Yamak, która zabierze nas w muzyczną podróż po Hiszpanii, Portugalii i Meksyku. Ajsha jest gitarzystką, zafascynowaną muzyką duetu Rodrigo y Gabriela, współautorów ścieżki do filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Ajsha zaprezentuje samodzielnie zaaranżowane, niezwykle trudne, piękne i przejmujące piosenki flamenco.

A to już wiesz?  Wielka Czarna Mapa 2013. Wakacyjny konkurs fotograficzny dla miłośników książek i e-booków

Czwartkowa Aktywność Debiutantów umożliwia artystom promocję własnej działalności artystycznej. Ważny jest także konkursowy charakter projektu ? w serwisie internetowym Toruńskiej Agendy Kulturalnej można oddawać głosy na swoich faworytów. Wyłoniona poprzez głosowanie publiczności dziesiątka najlepszych otrzyma pakiet promocyjny o wartości 1000 zł, zawierający m.in. plakaty i ulotki, jakie zwycięscy wykonawcy będą mogli wykorzystać do własnej promocji. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.tak.torun.pl/czad.

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy