Informacje

?Pożądanie? tylko w Strefa VOD UHD

W czerwcu br. firmy Samsung wraz z partnerami: właścicielem serwisu Strefa VOD, największym polskim dystrybutorem filmowym Kino Świat oraz firmą INSYS, ogłosiły wprowadzenie jedynej w swoim rodzaju aplikacji Smart TV – Strefa VOD UHD. Była to pierwsza w Europie i jedna z kilku dostępnych na świecie aplikacji, która oferuje wideo na żądanie w doskonałej jakości UHD/4K. Polscy użytkownicy

W czerwcu br. firmy Samsung wraz z partnerami: właścicielem serwisu Strefa VOD, największym polskim dystrybutorem filmowym Kino Świat oraz firmą INSYS, ogłosiły wprowadzenie jedynej w swoim rodzaju aplikacji Smart TV ? Strefa VOD UHD. Była to pierwsza w Europie i jedna z kilku dostępnych na świecie aplikacji, która oferuje wideo na żądanie w doskonałej jakości UHD/4K. Polscy użytkownicy telewizorów Samsung UHD, jako pierwsi w Europie mieli możliwość strumieniowania filmów w rozdzielczości Ultra High Definition, których baza jest na bieżąco aktualizowana.

Samsung, Strefa VOD, INSYS i Kino Świat, tworząc wspólnie aplikację Smart TV Strefa VOD UHD, wyszli naprzeciw potrzebom wszystkich nabywców telewizorów Samsung UHD. Warto podkreślić, że ta pionierska aplikacja jest dostępna w prezencie wyłącznie dla właścicieli popularnych i docenianych przez recenzentów telewizorów Samsung UHD zakupionych w 2014 roku za pośrednictwem platformy Samsung Smart TV*. Już na starcie aplikacja oferowała dostęp do 14 hitów filmowych w rozdzielczości UHD/4K. W najbliższym czasie nastąpi kolejna aktualizacja biblioteki filmowej Strefy VOD UHD.

Od 31 października, posiadacze telewizorów Samsung UHD będą mogli obejrzeć także film Pożądanie z piękną Sophie Marceau i François Cluzet w rolach głównych. Sophie Marceau to jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich aktorek. Polscy widzowie doskonale ją pamiętają z występów w filmach Andrzeja Żułowskiego, jak np. Błękitna nuta. Światową sławę przyniosły jej role w filmach Braveheart u boku Mela Gibsona oraz Świat to za mało z serii o agencie 007. François Cluzet to z kolei ceniony francuski aktor, który ogromną popularność na całym świecie zyskał w 2011 roku, kiedy to zagrał rolę niepełnosprawnego ekscentrycznego milionera w popularnej komedii Nietykalni. Film pojawi się w aplikacji Strefa VOD UHD jako absolutna przedpremiera ? 2 tygodnie przed premierą w innych polskich serwisach VOD.

Już w grudniu biblioteka serwisu zostanie wzbogacona o kolejne filmy, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i najmłodszym widzom. Wśród nich znajdą się wyjątkowe tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach, znakomite komedie oraz filmy familijne. Szczegóły już wkrótce. Strefa VOD to nowoczesna wypożyczalnia filmów online. Entuzjaści kina znajdą na tej platformie produkcje kina światowego, bajki dla dzieci, jak również uznaną przez krytykę klasykę filmową. Strefa VOD bierze udział w programie ?Legalne źródło? aktywnie wspierając działania fundacji ?Legalna Kultura? walczącej z problemem piractwa w sieci.

A to już wiesz?  Początek Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu

Kino Świat jest dystrybutorem niezależnym i zajmuje się dystrybucją filmów na wszystkich polach eksploatacji: w kinach, na nośnikach DVD, oraz sprzedażą praw Video on Demand i praw telewizyjnych, zarówno Pay TV, jak i Free TV. Firma zaangażowana jest także w koprodukcję filmów fabularnych oraz kreację i promocję projektów filmowych oraz kulturalnych.

INSYS jest liderem w branży video online w Polsce. Firma kompleksowo tworzy portale video, telewizje internetowe i aplikacje VOD na każdy ekran i platformę. Flagowym produktem INSYS jest platforma video InsysPlay.

 

*Do poprawnego działania aplikacji wymagane jest łącze internetowe o prędkości co najmniej 20 Mb/s.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy