Informacje

Najlepsze teledyski do piosenki ?No One Knows? Piorka Lipki. Znamy zwycięzców konkursu na teledysk ?Dziewczyny z północy? w TLUMTLUM.

Konkurs promował premierową kompozycję z solowego projektu Piotrka Lipki, który będzie miał premierę tej jesieni. Wkrótce poznamy wiecej piosenek utrzymanych w klimacie tradycyjnej amerykańskiej muzyki - country, bluesa, folku. W konkursie wzięli udział filmowcy reprezentujący różne filmowe gatunki.

Jury w skład, którego wchodzili: Matylda Damięcka, aktorka; Emilia Ziółkowska, copywriter DDB Warszawa; Jerzy Śladkowski, reżyser; Ania Łazowska, grafik; Grzegorz Wierzchowski, operator, Piotr Czajer, gitarzysta; Jakub Śladkowski, montażysta oraz przedstawiciele TLUMTLUM - Marta Szarzyńska, Jan Okulicz-Kozaryn wybrało spośród ponad trzydziestu zgłoszonych prac sześć filmów uhonorowanych nominacjami, spośród nich trzy nagrody główne.

I miejsce i 4000 zł (Grupa Napięcie - Marta Tomiak i Tomasz Pawłowski)

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/entries/vNOVm2EGd0m

Jury o filmie: ?Podział filmu na część animowaną i fabularną jest kontrowersyjny, to prawda. Jednak zaskakuje. Co to za podział? Na myślenie/niemyślenie, naturę/kulturę, teraz/przed. W tym sensie fajnie wpisuje się w pozytywnie nostalgiczny charakter utworu. To przekaz oddziałujący bardziej w Barthesowskim punktum (olśnienie, zachwyt) niż studium (takie kulturalne anse). Jakoś przeszywa i trzeba tańczyć.?

II miejsce i 500 zł (Superkaktus - Jakub Sampławski i Cezary Adamowicz)

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/entries/YwdXP9WVONJ

Jury o filmie: ?Najlepiej opowiedziana historia, fabuła (choć animacja) tego konkursu. Opowiedziana oczywiście bez słów. Prostota rysunku jest tu raczej atutem. Jest czarno-biało, inne kolory autor zostawia piosence i widzowi. I dobrze.?

III miejsce i 500 zł (Konrad Królczyk)

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/entries/2J6Xl0PXKly

Jury o filmie: ?Teledysk bardzo dosadnie, ale ślicznie poświęcony piosence i projektowi ?Dziewczyny z Północy?. Głowa, w głowie dziewczyna. Prosto i skutecznie. Teledyskowo, tak mówią. Doceniamy także poświęcenie aktora w noszeniu brody a?la Piotr Lipka. :)?

Filmy nominowane:

SebaStudio

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/entries/kq84BNRBl9E

Jury o filmie: ?Piękna formalnie filmowa zabawa ziarnami kawy. Daje radość, jest zgodna z rytmem utworu i jego klimatem. Napijmy się kawy.?

Magda Włóczkowska

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/entries/L7QV16wGMqR

Jury o filmie: ?Piękna wizualnie impresja, która budzi emocje. Mówią, że pokazywanie dzieci to tani trik. Ale tutaj jest zabiegiem odważnym i przemyślanym, nadającym tekstowi Piotrka Lipki nowe sensy. Podoba się nam także wykorzystanie okna jako portalu do wspomnień, wrażeń, myśli??

Michał Żabko-Potapowicz

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/entries/0lkvXZNXePr

Jury o filmie: ?

Zatrzymanie. Kadrów i postaci (bohaterów) daje wspaniały skłaniający do refleksji efekt. Zatrzymaliśmy się. Było fajnie.?

Wyniki konkursu:

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/results

Nominacje:

http://tlumtlum.com/dziewczynyzpolnocy/nominations


dostarczył infoWire.pl
Źródło TLUMTLUM Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts