Informacje

Piknik ekologiczny ?Twarzą do Wisły?

Liczne atrakcje dla dzieci, turniej siatkówki plażowej, strefa relaksu na plaży, występy muzyczne i taneczne — to jedynie niektóre punkty programu Pikniku ekologicznego „Twarzą do Wisły”, który odbędzie się 31 maja 2014 roku na Bulwarze Filadelfijskim.Program majowego pikniku został podzielony na cztery strefy: strefę dziecięcą, w której będzie można

Liczne atrakcje dla dzieci, turniej siatkówki plażowej, strefa relaksu na plaży, występy muzyczne i taneczne ? to jedynie niektóre punkty programu Pikniku ekologicznego ?Twarzą do Wisły?, który odbędzie się 31 maja 2014 roku na Bulwarze Filadelfijskim.

Program majowego pikniku został podzielony na cztery strefy: strefę dziecięcą, w której będzie można znaleźć liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce i trampoliny, warsztaty o tematyce ekologicznej, gry i zabawy edukacyjne, wioskę wikingów, w której promowany będzie film ?Jak wytresować smoka 2?), strefę recyklingu, w której zużyte baterie i stary sprzęt elektroniczny będą wymieniane na ekologiczne upominki, strefę sportu, w ramach której odbędzie się turniej siatkówki plażowej i pokazy sportowe oraz strefę relaksu, w której będzie można wypocząć na plaży.

Podczas majowego pikniku zostanie uruchomiona specjalna kawiarenka bulwarowa, czyli punkt informacyjny poświęcony rewitalizacji Bulwaru Filadelfijskiego, nie zabraknie także stoisk gastronomicznych i kuchni polowej ? dodaje Mateusz Czyżniewski, koordynator wydarzenia.

Atrakcje na piknikowej scenie rozpocznie o godzinie 10.00 otwarcie regat żeglarskich. Następnie odbędą się występy wokalistów z Domu Harcerza oraz otwarcie wystawy ?Przyroda Torunia i okolic w obiektywach pasjonatów?. O godzinie 13.00 będzie można zobaczyć spektakl ?Aura i roboty z planety Eko? w wykonaniu aktorów Teatru ?Baj Pomorski?. W programie wydarzenia nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych przygotowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Grupę ?RyTm-X?. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert musicalowy Teatru Muzycznego ?Mała Rewia? z udziałem artystów z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce. Majowy piknik zakończy koncert zespołu ?Dzwonek do Drzwi?.

W piątek, 30 maja 2014 roku w ramach pikniku ekologicznego odbędzie się Biesiada Nadwiślańska w ramach 49. długodystansowych regat Związku Miast Nadwiślańskich.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  "Pierwsza miłość" - Melka znów ma kłopoty!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy