Informacje

Record Store Day ? święto fanów muzyki

Record Store Day odbywa się regularnie w trzecią sobotę kwietnia od 2008 roku. Jest to święto fanów muzyki, niezależnych sklepów płytowych i wydawców. W tym roku po raz czwarty oficjalnie Record Store Day odbędzie się także w Polsce.

Inicjatywa wywodzi się z USA, a pierwszy Dzień Sklepu Płytowego odbył się w 2008 r. Początkowo zasięg inicjatywy nie był zbyt duży, ale w ciągu kilku lat stała się ona celebrowana niemal na całym świecie. Obecnie udział w Record Store Day bierze 700 niezależnych sklepów płytowych w Stanach Zjednoczonych i setki na całym świecie. W najbliższą sobotę po raz czwarty będziemy oficjalnie świętować także w Polsce.

Co roku na trzeci weekend kwietnia przygotowywane są specjalne wydawnictwa, na płytach winylowych i CD, które mają swoją premierę w tym dniu i dostępne są tylko w sklepach biorących udział w wydarzeniu. 17 kwietnia jest niepowtarzalną okazją na zdobycie kolekcjonerskich perełek ? takich jak limitowane edycje płyt ulubionych wykonawców. Record Store Day służy promowaniu pasji do tradycyjnego winylowego nośnika jako fundamentu kultury muzycznej. Pozwala poznać się i zbliżyć twórcom, wydawcom, sprzedawcom i fanom muzyki.
Miłość do muzyki jest niezmienna, jednak metody archiwacji i systemy dźwiękowe zmieniają się co jakiś czas. Po wielkiej przygodzie, którą z pewnością dla fanów muzyki jest Record Story Day, czas na odsłuchanie skarbów, które udało nam się zebrać. Każdy meloman wie, jak ważne jest używanie dobrego systemu audio.

Firma Samsung stworzyła innowacyjny bezprzewodowy system audio Multiroom. W jego skład wchodzą trzy modele głośników - M7, M5, M3, różniące się mocą i rozmiarami oraz tzw. HUB. Nasza ulubiona muzyka może podążać za nami w całym domu. W skład domowego systemu może wejść aż do 10 głośników, które zależnie od naszej woli mogą jednocześnie odtwarzać wybraną przez nas piosenkę lub też w każdym pokoju wybrzmiewać innymi dźwiękami. Wszystko zależy od nas i naszego smartfona ? systemem zarządzamy za pomocą aplikacji mobilnej Samsung Multiroom. Głośniki dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym) możemy umieścić w trzech różnych pozycjach, zależnie od naszych preferencji ? położyć na płasko, postawić lub też powiesić na ścianie. Dodatkowo, możemy powiększyć skład systemu Multiroom włączając do niego inne kompatybilne urządzenia firmy Samsung, takie jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, soundbary oraz zestawy kina domowego.

Już w najbliższą sobotę melomani na całym świecie będą mogli spotkać się i zapolować na unikatowe wydawnictwa podczas obchodów Record Store Day. Każdy fan muzyki doceni zapewne też wyjątkową jakość dźwięku, którą gwarantuje system audio Samsung Multiroom.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy