Informacje

Świetna prezentacja Polski na Międzynarodowych Targach Telewizyjnych NATPE 2014

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Telewizyjnych NATPE/Europe 2014 Market & Screenings jeden dzień poświęcono produkcjom z danego kraju. Wybór Polski to znak, że została zauważona i doceniona jej silna pozycja na międzynarodowym rynku. Partnerami polskiego dnia zostali TVN, ATM Grupa oraz Monolith Films. Po raz pierwszy także, właśnie w Pradze, te trzy firmy zaprezentowały się na wspólnym stoisku. Gościem honorowym, na specjalne zaproszenie ATM Grupy była Agnieszka Holland.

W czasie czterodniowej imprezy, która odbyła się od 23 do 26 czerwca, swoje oferty zaprezentowali najwięksi producenci telewizyjni i filmowi z Europy Środkowo-Wschodniej. Polski pawilon był jednym z bardziej okazałych.

?Tempo, w jakim rozwija się polski przemysł filmowy i telewizyjny jest imponujące. Chcieliśmy pokazać międzynarodowym nabywcom możliwości, jakie oferuje ten rynek. Polscy producenci należą do jednych z najbardziej kreatywnych w Europie i bez wątpienia zasługują na uznanie na międzynarodowej arenie. Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z nimi? ? powiedział Rod Perth ? prezes i CEO NATPE/Content First organizatora targów, w czasie prezentacji polskich partnerów podczas ?polskiego lanczu?.

Jak podkreślał na targach, wielokrotnie i przy różnych okazjach Rod Perth, Polacy świetnie zaprezentowali się podczas swojego dnia i wybór właśnie Polski, był najlepszym co można było zrobić.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy powiedział: - ?W Polsce teraz wiele się dzieje. Jesteśmy stosunkowo dużym rynkiem i po długim okresie dominacji formatów zagranicznych, nadawcy są coraz bardziej zainteresowani rodzimymi produkcjami, przynajmniej w zakresie fabuły. Adaptacje to było wspaniałe doświadczenie i jednocześnie nauka. Wierzę, że dorośliśmy już do tego, żeby realizować swoje pomysły. One się o wiele lepiej sprzedają, bo opowiadają historie bliskie naszych realiów. Polska już wcześniej eksportowała formaty, adaptowane na różnych rynkach, ale skala nie była nigdy tak duża jak teraz. Nie jestem pewien, czy wcześniej ktokolwiek marzył o tym, że nasze produkcje wyjdą poza blok wschodni. To się zmieniło. Skandynawowie mieli swoje pięć minut, które dobrze wykorzystali. Teraz być może nadchodzi czas na nas? - dodał Andrzej Muszyński.

Gościem specjalnym targów telewizyjnych w Pradze była Agnieszka Holland. Podczas konferencji towarzyszyli jej Rod Perth i Andrzej Muszyński. Znana na całym świecie reżyserka odpowiadała na pytania dotyczące jej doświadczeń w pracy w Polsce i za granicą. Zdradziła również swoje najbliższe plany ? wyreżyserowanie dwóch odcinków ?House of Cards? i ?Śmierci w Breslau? pierwszego filmu z 4-ro odcinkowego cyklu na podstawie prozy znanego wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego. Powiedziała też, że jej marzeniem jest nakręcenie drugiej serii serialu politycznego ?Ekipa?.

NATPE/Europe to nowa odsłona targów NATPE Budapeszt, które jeszcze do 2011 roku odbywały się pod nazwą Discop.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło ATM GRUPA S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy