Informacje

Tele5 wprowadza w maju 6 nowych seriali

W maju na antenie Tele5 pojawi się 6 premierowych seriali. Stacja wyemituje kolejny serial koreański. Pozostałe tytuły to głównie produkcje amerykańskie i kanadyjskie.

Jak mówi Piotr Borys- dyrektor programowy Tele5: “W maju wprowadzamy na antenę, aż 6 nowych seriali. Dwa z nich zasługują na szczególne wyróżnienie (oba startują w poniedziałek 9 maja):

“IRYS” (IRIS) – serial sensacyjny produkcji koreańskiej. Drama ta kręcona była w Japonii, Chinach, Rosji, USA i na Węgrzech, a koszty produkcji wyniosły ponad 22 miliony dolarów, najwięcej w historii koreańskiej telewizji. To drugi po ?Łowcach niewolników? serial koreański na antenie Tele5, tym razem osadzony we współczesnych realiach. ŁOWCY cieszyli się dużym powodzeniem u naszych widzów, którzy prosili o emisję kolejnego serialu koreańskiego. Wierzę, że IRYS spełni ich oczekiwania.

?MÓJ NAJLEPSZY WRÓG? (RUNNING WILDE) ? serial komediowy produkcji USA. To znakomita komedia ilustrująca współczesne amerykańskie społeczeństwo. Serial miał premierę we wrześniu 2010 w amerykańskim Foxie, gdzie spotkał się z dużą sympatią widowni. Jestem pewien, że polubi go również polska. Główną rolę w serialu gra m.in. Keri Russell znana z serialu Felicity?.

Swoją premierę będzie miał także amerykański serial przygodowy ?ZAGUBIONY POKÓJ? (emisja: soboty o 21:55). Serial opowiada historię detektywa Joe Millera pracującego w wydziale zabójstw. W czasie śledztwa w sprawie okrutnego morderstwa przypadkowo w jego ręce trafia tajemniczy klucz. Przedmiot posiada niezwykłe właściwości; potrafi otworzyć każde drzwi i przenieść właściciela do pokoju w pewnym zapomnianym motelu na pustyni.

W połowie maja stacja wyemituje serial kryminalny/fantasy ?AKTA DRESDENA?. Jest to serial telewizyjny stworzony na podstawie cyklu bestsellerowych powieści Jima Butchera pod tym samym tytułem. W świecie pokazanym w serialu, magia istnieje naprawdę i ma wpływ na życie każdego człowieka, choć większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Wampiry, demony i duchy żyją obok zwykłych zjadaczy chleba i od czasu do czasu ujawniają się. Wtedy do akcji wkracza Harry Dresden – mag zamieszkały w Chicago. Jedyny, które oficjalnie oferuje swe usługi w książce telefonicznej! Każdy może się do niego zwrócić o pomoc w rozwiązaniu niezwykłych spraw. Swoje paranormalne zdolności wykorzystuje jako współpracownik Wydziału Śledczego do Spraw Specjalnych w Chicago. Emisja serialu od poniedziałku do piątku około godziny 22:00

W tym samym dniu premierę będzie miał także kanadyjsko-amerykański serial grozy ?OBLICZA STRACHU?. Ten trzynastoodcinkowy serial telewizyjny z 2008 roku stworzony został przez najwybitniejszych twórców specjalizujących się w filmach grozy. Pomysłodawcą serii jest znany amerykański scenarzysta i reżyser Mick Garris. Każdy odcinek to inna, mrożąca krew w żyłach historia. Tytuł został zaczerpnięty ze słynnego zdania, które Franklin d. Roosevelt wypowiedział w czasie swojego przemówienia inauguracyjnego – “The only thing we have to fear is fear itself? (Jedyną rzeczą, której musimy się bać, jest sam strach). Fani horrorów z pewnością docenią udział w tym przedsięwzięciu wielokrotnie wyróżnianych reżyserów takich jak John Landis, Darren Bousman, Ronny Yu. Wśród aktorów na uwagę zasługują role Anny Kendrick, Brandona Routh, Briana Evigan, Elisabeth Moss i Cory Monteith. Emisja serialu: poniedziałek-czwartek, około godz. 23:05

Wenezuelska telenowela ?Strumień namiętności? (Torrente) to natomiast majowa propozycja dla wielbicieli tego gatunku.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=276372256

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy