Informacje

Werdykt Jury III Festiwalu Sztuki Faktu

Jury Konkursu III Festiwalu Sztuki Faktu w składzie: Lidia Duda ? przewodnicząca, członkowie: Irena Piłatowska-Mądry, Marek Miller, Mirosław Chojecki, Krzysztof Magowski przyznało następujące nagrody:

Nagrody w kategorii ?film dokumentalny?

 • I miejsce: Katarzyna Trzaska ? ?Maksimum przyjemności?. Film zgłoszony przez Redakcję Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2. Nagroda za fascynującą historię starszych pań z Torunia cieszących się życiem.
 • II miejsce: Magdalena Gwóźdź, Rozalia Romaniec ? ?Uczcie się Polski?. Film zgłoszony przez Redakcję Publicystyki TVP2. Nagroda za dokument o solidarności opozycji demokratycznej w NRD z polską ?Solidarnością?.
 • III miejsce: Arkadiusz Gołębiewski ? ?Dzieci kwatery Ł?. Film zgłoszony przez Redakcję Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2. Nagroda za wierność tradycji patriotycznej i utrwalanie pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego.
 • Wyróżnienie honorowe otrzymał Waldemar Wiśniewski ? ?Yoshiho Umeda?. Film zgłoszony przez TVP Łódź. Wyróżnienie za przedstawienie niezwykłej historii swojego bohatera, którego losy związały się z Polską.

Nagrody w kategorii ?reportaż?

 • I miejsce (Grand Prix): Barbara Jendrzejczyk ? ?Matka trzymaj się?. Reportaż zgłoszony przez Redakcję Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2. Nagroda za odkrycie heroizmu dnia codziennego.
 • II miejsce: Andrzej Buchowski ? ?Tarnowiec bardzo nasz?. Reportaż zgłoszony przez TVP Opole. Nagroda za portret wsi, która wzięła sprawy w swoje ręce.
 • Równorzędne wyróżnienia honorowe otrzymali:
  • Łukasz Spisak, Małgorzata Szczepkowska ? ?Niesłusznie skazani?. Reportaż zgłoszony przez Redakcję Publicystyki TVP2. Wyróżnienie za podjęcie dramatycznego tematu niewinności, rzekomej winy i realnej kary.
  • Aleksandra Grabowiecka ? ?Blizny Majdanu?. Reportaż zgłoszony przez TVP Info TAI. Wyróżnienie za opisanie ciągu dalszego wydarzeń na Majdanie.
 • Laureatką nagrody za reportaż o heroicznej walce została Alina Mrowińska ? ?Jeszcze zaśpiewam?. Reportaż zgłoszony przez Redakcję Publicystyki TVP2. Nagroda specjalna za reportaż o walce z chorobą, optymizmie, nadziei i wierze w sens życia do końca.

* * *

Organizatorami III Festiwalu Sztuki Faktu są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna i Telewizja Polska. W komitecie honorowym zasiadają Juliusz Braun, prezes Zarządu Telewizji Polskiej oraz Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia. Partnerem festiwalu jest niemiecka telewizja publiczna MDR (Mitteldeutscher Rundfunk). Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts