Książka LIFESTYLE

Spotkanie autorskie z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w

Data publikacji: 2019-07-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Spotkanie autorskie z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

12 lipca we Wrzeniu Świata Cezary Harasimowicz i Marta Kurczewska opowiedzą o swojej wspólnej książce „Mirabelka”.

Spotkanie autorskie z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w LIFESTYLE, Książka - 12 lipca we Wrzeniu Świata Cezary Harasimowicz i Marta Kurczewska opowiedzą o swojej wspólnej książce „Mirabelka”.

Już 12 lipca (piątek) o godzinie 18.00 we Wrzeniu Świata odbędzie się spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem i Martą Kurczewską, czyli twórcami „Mirabelki”, książki nagrodzonej w 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży.

Wśród książek skierowanych do najmłodszych, jury 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy najbardziej urzekła historia „Mirabelki”, warszawskiego drzewka, które przetrwało II wojnę światową, tragiczne losy warszawskiego getta, powojenny stalinizm i odbudowę stolicy. Drzewko jednak w końcu ścięto. Ale zostały pestki.

To właśnie do Cezarego Harasimowicza, znanego scenarzysty, aktora i pisarza, powędrowała statuetka w kategorii literatura dziecięca. Piękną opowieść o przemijaniu, chwilach bezsilności, uśmiechu i grozy uzupełniły bajeczne ilustracje Marty Kurczewskiej – raz przepełnione smutkiem, raz pełne radości.

Spotkanie z twórcami „Mirabelki” poprowadzi Anna Maria Czernow – badaczka literatury dla dzieci i młodzieży oraz jurorka 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W jego trakcie będzie można posłuchać historii o tym szczególnym drzewku owocowym, które rosło na warszawskim Muranowie. Po zakończeniu części oficjalnej rodzice ze swoimi pociechami będą mogli nie tylko nabyć własny egzemplarz „Mirabelki” i wzbogacić o niego domową biblioteczkę, ale również otrzymać wyjątkową dedykację od laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Najbardziej aktywni w czasie spotkania mali czytelnicy otrzymają „Mirabelkę” bezpłatnie.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Spotkanie autorskie z laureatami 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w LIFESTYLE, Książka - 12 lipca we Wrzeniu Świata Cezary Harasimowicz i Marta Kurczewska opowiedzą o swojej wspólnej książce „Mirabelka”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE