Informacje

Niezwykła autorka i jej “PIERWIASTEK STRACHU”

Iga Karst ma dopiero 25 lat, a zdążyła wydać już siedem powieści. “PIERWIASTEK STRACHU” to jej pierwsza autorska seria kryminałów. W serii ukazały się już trzy tomy: “299”, “Egzamin z tajemnicy” oraz “Złudna gra”.

Niezwykłe osiągnięcie
Autorka debiutowała wyjątkowo wcześnie, mając zaledwie 20 lat. Młody wiek nie ułatwił jej pierwszych kroków w zawodzie. Ona jednak doskonale wiedziała, czego chce i była wyjątkowo uparta, żeby to osiągnąć. Dzięki temu jest obecnie prawdopodobnie najmłodszą polską pisarką z siedmioma książkami na koncie.

Tajemnice, zagadki i zbrodnia
W serii ?PIERWIASTEK STRACHU? Karst sprawnie buduje fikcyjną fabułę na tajemnicach z czasów II wojny światowej. W mistrzowski sposób łączy współczesne wątki z legendami dotyczącymi nazistowskich skarbów czy tajnych fabryk zbrojeniowych Hitlera. A to wszystko w sceneriach zamku Książ i pocysterskiego Opactwa w Lubiążu, tego samego, który w latach ?90 stał się obiektem zainteresowań Michaela Jacksona. Oczywiście nieodłącznym elementem każdej książki Karst jest też trup, choć żadnego z tomów nie można nazwać klasycznym kryminałem.

Iga Karst w bystry sposób tworzy w powieściach aurę grozy. Kunsztownie splata elementy kryminalne, sensacyjne i historyczne, które na pierwszy rzut oka wydają się niepowiązane. Raptowne zwroty akcji są zaledwie przedsmakiem zaskakujących zakończeń. Młoda autorka niebywale zręcznie prowadzi dwutorowy bieg powieści, których klamry stanowią ekscytujące finały. Przede wszystkim jednak tworzy nowoczesnych bohaterów ? ludzi z pasją i marzeniami, ale też bagażem tajemnic oraz życiowych doświadczeń.

Krajewski w spódnicy?
W mediach można natknąć się na porównania książek Igi Karst do twórczości Marka Krajewskiego. Ile zatem jest Krajewskiego u Karst? Odpowiedź jest zaskakująca: nic. Powieści tych autorów różni praktycznie wszystko: czas akcji, bohaterowie, styl. Jedyną rzeczą, która łączy Karst z Krajewskim jest Wrocław, skąd pochodzą. Na tym podobieństwa się kończą. Marek Krajewski wydaje powieści retro, Iga Karst ? choć nawiązuje do przeszłości ? umieszcza swoje postaci w dzisiejszych realiach.

Literacka dawka adrenaliny
Książki Karst z całą pewnością spodobają się fanom szybkiej akcji i sensacyjnych intryg przyprawionych odrobiną kryminału, gdzie gra toczy się o najwyższą stawkę. Śledząc losy bohaterów poznajemy opisy zabytków i wiele sekretnych historii dotyczących miejsc akcji. Zanurzamy się w ten świat z poczuciem, że wszystko, o czym czytamy, mogłoby wydarzyć się naprawdę. Panów szczególnie powinna zainteresować ?299?, gdzie autorka bardzo wnikliwie przedstawia motocyklistów i ich pasję.

Seria ?PIERWIASTEK STRACHU? to doskonała propozycja na odprężające popołudnie, kiedy chcemy oderwać się od codziennych problemów. Każdy tom można czytać niezależnie, bowiem tworzą oddzielne i kompletne fabuły. Lekki i przejrzysty styl autorki sprawia, że powieści Igi Karst pochłania się jednym tchem. ?PIERWIASTEK STRACHU? jest literacką dawką adrenaliny dla każdego, kto nie boi się ryzyka, że świat thrillera pochłonie go bez reszty.

http://www.pressoffice.pl/kultura,t810978757?more=204950826

Similar Posts