Informacje

TOP 10 e-booków dla młodego czytelnika

Obchodzona w czerwcu ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz nadchodzące wakacje to dobra okazja, aby przedstawić listę TOP 10 e-booków dedykowanych młodym czytelnikom. Zestawienie zostało przygotowane przez firmę Virtualo na podstawie danych pochodzących z wirtualnej księgarni największego dystrybutora treści cyfrowych w Polsce. Młodzież i dzieci to wyjątkowa grupa
Teaser

Obchodzona w czerwcu ogólnopolska akcja ?Cała Polska czyta dzieciom? oraz nadchodzące wakacje to dobra okazja, aby przedstawić listę TOP 10 e-booków dedykowanych młodym czytelnikom. Zestawienie zostało przygotowane przez firmę Virtualo na podstawie danych pochodzących z wirtualnej księgarni największego dystrybutora treści cyfrowych w Polsce.

Młodzież i dzieci to wyjątkowa grupa zarówno pod względem psychologicznym jak i konsumenckim, gdyż ich kompetencje i oczekiwania czytelnicze dopiero się kształtują. Specyfika czytelnictwa dzieci szkół podstawowych i starszej młodzieży związana jest z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim wpływa na nią szybka zmienność zainteresowań czytelniczych, kontakt z książką wynikający z obowiązku szkolnej lektury oraz własne zainteresowania, jak również ?moda na wybrane tytuły?.

Badanie ?Świata polskich dzieci? przeprowadzone w ramach projektu badawczego ?Trenndies?, realizowanego przez Grupę IQS pokazuje, iż czytanie książek/czasopism deklaruje ogółem 50 proc. badanych dzieci. Jest to ulubiona forma spędzania wolnego czasu dla 48 proc. dzieci w wieku 3-5 lat, 51 proc. w wieku 6-8 lat, 54 proc. dzieci w wieku 9-11 lat i 47 proc. dzieci w wieku 12-15 lat.

Lista TOP 10 e-książek Virtualo dla młodego czytelnika, to zestawienie stworzone  na podstawie ilości sprzedażnych egzemplarzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy czyli najczęściej wybieranych tytułów przez e-czytelników.

?Z popularności wybranych kategorii książek dostępnych w naszej księgarni wnioskujemy, iż największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudza fantastyka i powieści przygodowe. Rosnące uznanie tabletów i czytników wpływa pozytywnie na zainteresowanie e-bookami wśród dzieci i młodzieży, dzięki temu że jest to nowocześniejszy sposób korzystania z książek, który dzieci wybierają same". - mówi Małgorzata Błaszczyk, Marketing Manager firmy Virtualo.

Zestawienie TOP 10 literatury młodego czytelnika najczęściej kupowanych e-booków w księgarni  Virtualo  w okresie styczeń ? czerwiec 2013 otwiera tytuł: "Igrzyska śmierci " Suzanne Collins, której główna bohaterka ? Katniss  Everdeen  po śmierci ojca zostaje głową rodziny i musi stoczyć prawdziwą walkę o przetrwania dla siebie i swoich bliskich".

Na drugiej pozycji znajduje się seria książek z literatury pięknej ?Przygody Sherlocka Holmesa?, genialnego detektywa o nienagannych manierach, zafascynowanego rozwiązywaniem kryminalnych zagadek. Patrząc na tak wysoką pozycję tego tytułu na liście TOP 10  e-booków młodego czytelnika , nasuwa się pytanie czy ponowny wzrost popularności  przygód  Sherlocka Holmesa  jest związany z nowymi ekranizacjami tej pasjonującej powieści?

Trzecie miejsce zajmuje tytuł ?W pierścieniu ognia?, drugi po ?Igrzyskach śmierci? tom trylogii, w  której Suzanne Collins opisuje losy Katniss ? dziewczyny, która  nieoczekiwanie staje się symbolem i zarzewiem buntu. 

Kolejne pozycje listy TOP 10 należą do tytułów: ?Kosogłos?  Suzanne Collins, ?Karolcia? Maria Kruger, ?Światła września? Carlos Ruiz Zafon, ?Mistrz i Małgorzata? Michaił Bułhakow, ?Ania z Zielonego Wzgórza?, "Cudaczek Wyśmiewaczek", zestawienie zamyka ?Pałac Północy?, książka pełna przygód i tajemnic.

Globalny rozwój nowych technologii, które wkraczają we wszystkie dziedziny naszego życia dotyczy również nowej form czytelnictwa  u  dzieci i młodzieży. E-booki stają się coraz bardziej popularne wśród młodych czytelników, zarówno te czytane obowiązkowo ? co uzasadnia znalezienie się na liście TOP 10 również lektury szkolnej ?Mistrz i Małgorzata? jak również powieści fantastycznych.

***

Virtualo należy do grupy EMPIK i specjalizuje się w dystrybucji e-booków do witryn partnerskich poprzez autorskie rozwiązania technologiczne dla e-commerce oraz konwersji plików do formatów cyfrowych. Firma posiada bogatą ofertę e-contentu, którą dostarcza do czołowych e-księgarni jak m.in. empik.com, Merlin.pl, Gandalf.com.pl, Legimi.com, Traffic-club.pl, eClicto.pl oraz prężnie działającej księgarni własnej Virtualo.pl.

Źródło Virtualo. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy