Informacje

?Wielkie piękno? z Oscarem. Będzie dłużej w kinach

Film „Wielkie Piękno” (La grande bellezza) w reżyserii Paolo Sorrentino otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Polski dystrybutor, FILM POINT GROUP, zapowiada że przedłuży obecność filmu na wielkich ekranach i rozszerzy zakres jego dystrybucji. „Wielkie piękno” można oglądać w polskich kinach od 7 lutego. Wcześniej włoski film

Film ?Wielkie Piękno? (La grande bellezza) w reżyserii Paolo Sorrentino otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Polski dystrybutor, FILM POINT GROUP, zapowiada że przedłuży obecność filmu na wielkich ekranach i rozszerzy zakres jego dystrybucji.

?Wielkie piękno? można oglądać w polskich kinach od 7 lutego.

Wcześniej włoski film otrzymał w Berlinie Europejską Nagrodę Filmową 2013 jako Najlepszy Film Roku - europejski odpowiednik Oscara.

?Wielkie Piękno? tofilm w duchu Felliniego. ?Poezja obrazu i uczta dla oczu widza? ? tak pisali o nim dziennikarze filmowi na Festiwalu w Cannes. Jep Gamberdella ? przystojny, czarujący mężczyzna ? pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których ?ludzka aparatura? rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości. Film był nominowany do Złotej Palmy Festiwalu w Cannes 2013.  

W kinach jest również inny dystrybuowany przez Film Point Group europejski kandydat do Oscara - holenderski thriller ?Borgman?.

FILM POINT GROUP to producent i dystrybutor filmowy, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group. Prezesem spółki jest Jarosław Pachowski, w latach 1998 - 2002 wiceprezes Zarządu TVP SA nadzorujący  Produkcję Filmową w Telewizji. Dyrektorem zarządzającym FILM POINT GROUP jest Andrzej Serdiukow,  w latach 2000-2005 dyrektor produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej, następnie dyrektor Agencji Filmowej TVP. W latach 2008-2011 był  prezesem zarządu Syrena Films. Film Point Group jest dystrybutorem filmów ?Roman Polański? oraz ?Reality? - zdobywcy Grand Prix Festiwalu Filmowego w Cannes 2012, a także współproducentem i dystrybutorem ?Płynących wieżowców? nagrodzonych na MFF w Karlowych Warach i Festiwalu Filmowym w Gdyni 2013.

 

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy