Książka LIFESTYLE

Święto ludzi czytających

Mało który celebryta przyciąga do Opery i Filharmonii Podlaskiej takie tłumy jak Międzynarodowe Targi Książki, organizowane przez Fundację „Sąsiedzi”. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy trwała od 20 do 22

Data publikacji: 2018-04-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Święto ludzi czytających
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Mało który celebryta przyciąga do Opery i Filharmonii Podlaskiej takie tłumy jak Międzynarodowe Targi Książki, organizowane przez Fundację „Sąsiedzi”. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy trwała od 20 do 22 kwietnia.

Święto ludzi czytających LIFESTYLE, Książka - Mało który celebryta przyciąga do Opery i Filharmonii Podlaskiej takie tłumy jak Międzynarodowe Targi Książki, organizowane przez Fundację „Sąsiedzi”. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy trwała od 20 do 22 kwietnia.

Targi na pewno nie stracą pozycji lidera w Polsce północno-wschodniej. W kwietniu zaprezentuje się na nich prawie 90 wystawców (o 10 więcej niż przed rokiem). Oficyny specjalizujące się w bardzo różnej tematyce, przedstawią swoje najpopularniejsze tytuły i nowości wydawnicze. Większość książek będzie można kupić w specjalnej, promocyjnej cenie.  

Targom tradycyjnie towarzyszy Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”.

– Jak zwykle silną reprezentację będzie miała literatura faktu, która jest polskim fenomenem. Pojawią się takie nazwiska jak Hanna Krall czy Martin Pollack  – mówi Andrzej Kalinowski, prezes Fundacji „Sąsiedzi”, pomysłodawca imprezy. – Od początku dbamy też o czytelniczą edukację najmłodszych. Będzie cały blok spotkań z autorami książek dla dzieci. Stawią się wszyscy czołowi bajkopisarze w kraju. Zawsze akcentujemy naszą regionalność, tak odrębną zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym. Zaplanowaliśmy więc wieczór z Anną Kamieńską i Mirą Łukszą, tegorocznymi laureatkami nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego, przyznawanej przez prezydenta Białegostoku. Zjawią się też sławiący Podlasie: Michał Książek, Ignacy Karpowicz, Andrzej Strumiłło, Krzysztof  Giedroyć, Tomasz Samojlik.

Pierwszy dzień, poświęcony literaturze dla dzieci, rozpoczął się o godz. 11 spotkaniem z Grzegorzem Kasdepke, którego zna każdy młodszy czytelnik. Podczas tegorocznych targów promowana była nowa gra „Tu i tam z bohaterami książek Grzegorza Kasdepki”. Odbyły się też warsztaty dla dzieci. Zapisy od 12 kwietnia prowadziło Centrum Edukacji Nauczycieli.

W sobotę, drugiego dnia targów, władzę nad Operą przejęli dorośli czytelnicy lubujący się w reportażu, kryminale, powieściach sensacyjnych, przygodowych czy podróżniczych. Mieli okazję zobaczyć swoich literackich idoli. Tego dnia zaplanowanych zostało aż 15 spotkań autorskich.

Frekwencja podczas targów w 2017 roku przekroczyła 20 tys. osób. W tym roku atrakcji było jeszcze więcej, prawdopodobnie więc ubiegłoroczny rekord został pobity.

– Jesteśmy z Białegostoku, dlatego nie mogliśmy odpuścić sobie udziału w takiej imprezie. To prawdziwe święto książki, na którym jesteśmy obecni od pierwszej edycji – mówi jeden z wystawców, Łukasz Kierus, właściciel księgarni TaniaKsiazka.pl. –  Co roku niezwykle miło jest spotkać się z czytającymi ludźmi. To budujące, że jest ich tylu. Zawsze podczas targów sprzedajemy też sporo książek. Jako ciekawostkę zdradzę, że w zeszłym roku naszymi targowymi bestsellerami były pozycje „Był sobie pies”, „Sztuka kochania” oraz TanioKsiążkowe kubki.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Święto ludzi czytających LIFESTYLE, Książka - Mało który celebryta przyciąga do Opery i Filharmonii Podlaskiej takie tłumy jak Międzynarodowe Targi Książki, organizowane przez Fundację „Sąsiedzi”. Tegoroczna, siódma już edycja imprezy trwała od 20 do 22 kwietnia.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy