Książka LIFESTYLE

Warszawskie święto księgarń kameralnych

4 i 5 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W 24 stołecznych księgarniach odbędą się spotkania, koncerty, slamy, aukcje, dyskusje, warsztaty ilustratorskie, gry i animacje dla dzieci. Wstyd tam nie

Data publikacji: 2016-04-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Warszawskie święto księgarń kameralnych
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

4 i 5 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W 24 stołecznych księgarniach odbędą się spotkania, koncerty, slamy, aukcje, dyskusje, warsztaty ilustratorskie, gry i animacje dla dzieci. Wstyd tam nie być.

Warszawskie święto księgarń kameralnych LIFESTYLE, Książka - 4 i 5 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W 24 stołecznych księgarniach odbędą się spotkania, koncerty, slamy, aukcje, dyskusje, warsztaty ilustratorskie, gry i animacje dla dzieci. Wstyd tam nie być.

W Warszawie działa ok. 150 księgarń i antykwariatów. Na szacowane 3 miliony mieszkańców to nie dużo, więc w księgarniach powinny być tłumy. Niestety tłumów nie ma. Warszawscy księgarze postanowili więc pokazać mieszkańcom gdzie są, co robią i jak dobrze jest się zatrzymać na chwile w księgarni.

W Krakowie 200 tysięcy złotych z budżetu miasta zostało przekazane na działania w lokalnych księgarniach. W Warszawie niestety o takim pomyśle nic nie słychać, więc księgarze wzięli sprawy w swoje ręce i powołali do życia Warszawski Kolektyw Księgarzy Kameralnych z ich spotkań powstał pomysł, by przypomnieć warszawiakom, że mają pod nosem wspaniałe księgarnie.

W pierwszy weekend czerwca w 23 lokalizacjach w mieście zaplanowane są mniej lub bardziej typowe dla księgarń wydarzenia. Poza klasycznymi spotkaniami autorskimi i dyskusjami o książkach na gości czekają m.in. kameralny koncert zespołu Najprzyjemniejsi Marcina Świetlickiego, aukcja obrazków Małgorzaty Halber, puszczanie muzyki z Łukaszem Orbitowskim, warsztaty ilustratorskie dla dorosłych, odsłonięcie neonu, gra miejska dla dzieci czy wieczorna impreza taneczna.

„Chcemy, żeby księgarnie warszawskie tętniły życiem. – mówi Anna Karczewska, z Warszawskiego Kolektywu Księgarzy Kameralnych, organizatorka wydarzenia – Księgarnie to instytucje kultury, które oferują kupującym znacznie więcej niż samą transakcję kupna. Oferują spotkanie z drugim człowiekiem, możliwość podjęcia dyskusji, poznania przyjaciół, rozbudzenia apetytu na czytanie. Zachęcamy, żeby w codziennym biegu korzystać z możliwości zatrzymania się w księgarni.”

W działaniach biorą udział: Antykwariat Kwadryga, Bajbuk, Cookoff by Bookoff, Bookoff, Antykwariat Czuły Barbarzyńca na Piwnej, Księgarnia artystyczna Bookoff w MSN, Księgarnia Artystyczna w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Badet Ursynów i Badet Wilanów, Bagatela na pięterku, Bullerbyn, Jak Wam się podoba, Kij i Marchewka, Księgarnia na Tłomackiem, Księgarnia na Pradze, MiTo, Pępek Sztuki, Radio Telewizja, Super Salon,Tarabuk, Warszawska, WilaBuki oraz należące do wydawnictw: Księgarnia Czarnego i Księgarnia Dwie Siostry.

A to już wiesz?  Australijscy piloci w akcji

Cały projekt jest realizowany oddolnie dzięki zaangażowaniu księgarń oraz funduszom zebranym na platformie Pomagam.pl/wwkk2016. Zachęcamy do wspierania organizacji WWKK.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach dostępne będą na stronie www.rezerwatyksiazek.wordpress.com/wwkk

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Warszawskie święto księgarń kameralnych LIFESTYLE, Książka - 4 i 5 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W 24 stołecznych księgarniach odbędą się spotkania, koncerty, slamy, aukcje, dyskusje, warsztaty ilustratorskie, gry i animacje dla dzieci. Wstyd tam nie być.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy