Książka LIFESTYLE

Wystawa Ambasady Szwecji w Łodzi

Data publikacji: 2017-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wystawa Ambasady Szwecji w Łodzi
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Miasta z powieści kryminalnych oraz codzienne życie szwedzkiej rodziny przedstawione zostaną na dwóch wystawach tematycznych, które organizuje Ambasada Szwecji w Łodzi.

Wystawa Ambasady Szwecji w Łodzi LIFESTYLE, Książka - Miasta z powieści kryminalnych oraz codzienne życie szwedzkiej rodziny przedstawione zostaną na dwóch wystawach tematycznych, które organizuje Ambasada Szwecji w Łodzi.

Miasta z powieści kryminalnych oraz codzienne życie szwedzkiej rodziny przedstawione zostaną na dwóch wystawach tematycznych, które organizuje Ambasada Szwecji w Łodzi. Ilustracje pt. „Szwecja – pejzaże powieści kryminalnej” oraz „Życiowa układanka” będzie można obejrzeć bezpłatnie w najbliższy weekend 24-25 czerwca w Atrium Portu Łódź. 

Szwedzcy pisarze są mistrzami w dziedzinie literatury kryminalnej, a skandynawskie powieści tego gatunku od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Lawinowo rosnąca liczba czytelników sprawia, że niektóre rejony i miasta stają się wręcz kultowymi znakami rozpoznawczymi poszczególnych autorów. Ystad – nieoficjalna stolica szwedzkiego kryminału, Sztokholm, Linköping, Olandia to tylko niektóre miejsca znane z książek kryminalnych literatury skandynawskiej. Czy w rzeczywistości wyglądają tak groźnie jak na kartach literatury? Odpowiedź na to pytanie pasjonaci kryminałów znajdą podczas wystawy „Szwecja – pejzaże powieści kryminalnej” organizowanej  przez Ambasadę Szwecji w ramach Midsommer – szwedzkiego święta powitania lata.

Ekspozycja składać się będzie ze zdjęć pejzaży, miast występujących w szwedzkich powieściach kryminalnych, fotografii wybranych autorów powieści oraz tekstów-impresji autorstwa Mariusza Czubaja, dziennikarza i eksperta gatunku kryminału, a także autora powieści kryminalnych.

Wybór tematu drugiej wystawy pt. „Życiowa układanka” również nie był przypadkowy. Szwecja to nie tylko literatura na najwyższym poziomie, ale też mieszkańcy i ich codziennie życie. Dzieci, rodzice, praca, dom, zaplecze finansowe i równouprawnienie – wszystkie te elementy złożą się na obraz rodzinnego i zarazem bardzo różnorodnego kraju.

Obecnie Szwecja może się pochwalić nową generacją ojców, dla których korzystanie z urlopu rodzicielskiego jest czymś całkowicie naturalnym. Wystawa organizowana w Porcie Łódź koncentruje się w dużym stopniu na roli ojca i wspierającej funkcji społeczeństwa w budowaniu równowagi między równouprawnieniem, rodzicielstwem i życiem zawodowym.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wystawa Ambasady Szwecji w Łodzi LIFESTYLE, Książka - Miasta z powieści kryminalnych oraz codzienne życie szwedzkiej rodziny przedstawione zostaną na dwóch wystawach tematycznych, które organizuje Ambasada Szwecji w Łodzi.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Książka   #LIFESTYLE