LIFESTYLE Muzyka

Kapela Hanki Wójciak na Letniej Scenie Sfery.

Data publikacji: 2017-07-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kapela Hanki Wójciak na Letniej Scenie Sfery.
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Takich góralskich rytmów jeszcze nie słyszeliście.

Kapela Hanki Wójciak na Letniej Scenie Sfery. LIFESTYLE, Muzyka - Takich góralskich rytmów jeszcze nie słyszeliście.

14 lipca na Letniej Scenie Sfery wystąpi Kapela Hanki Wójciak. W utworach zespołu założonego przez Góralkę z Zakopanego można odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, czy wokalną improwizację. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Jeśli jednak spodziewacie się klasycznej góralskiej kapeli – nic bardziej mylnego!

Muniek Staszczyk z T.Love debiutancką płytę Hanki pt. „Znachorka” opisuje tak: „To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach”.

Z kolei Piotr Metz z radiowej Trójki podkreśla: „Jest taka jak na okładkowym zdjęciu, lekko uśmiechnięta, ale kryjąca w sobie tajemnicę, liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi. Dodajcie ją koniecznie do swoich znajomych”.

Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości. Jest laureatką m.in. III nagrody Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 2008. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję poświęconą piosence literackiej.

Co muzycy zaplanowali na koncert w ramach Letniej Sceny Sfery? 

– Przywieziemy do Bielska-Białej nasze piosenki, piosenki z debiutanckiej płyty Znachorka i te nowsze, które wydamy na drugiej płycie, jesienią tego roku. W naszej muzyce spokój miesza się z dzikością, improwizacja z mantrowaniem motywów. Przywieziemy pieśni do zadumy i do tańca. Chebojcie Ludziska! – zaprasza na piątkowy koncert o 19.30 Hanka, góralka z Zakopanego, liderka formacji.

Zapowiedź tego, co nas czeka, znajdziecie tu: https://www.youtube.com/watch?v=OcBAtfqOxYo

Czym jest Letnia Scena Sfery?

Plac Bolka i Lolka przy galerii SFERA, już od 8 lat w każdy piątek wakacji staje się muzycznym sercem Bielska. Darmowe, rozpoczynające się zawsze o 19.30, koncerty zarówno młodych, przebojem zdobywającym rynek show – biznesu gwiazd, jak i dobrze znanych i wyczekiwanych muzyków są świetnym początkiem każdego wakacyjnego weekendu. Do tej pory w ramach spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi: Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres czy Mezo.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kapela Hanki Wójciak na Letniej Scenie Sfery. LIFESTYLE, Muzyka - Takich góralskich rytmów jeszcze nie słyszeliście.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Similar Posts